Kup książkę [edytuj książkę]

Brudne czyny

Dlaczego "Brudne czyny"? I dlaczego dla bohaterów nie ma żadnej nadziei? On kocha ją, ona kocha jego i nie mogą być razem przez głupie zdjęcia, do których on kiedyś pozował. Dlaczego? W życiu Abakarowa był taki moment, od którego wszystko się zmieniło. To było wtedy, kiedy postanowił pomścić śmierć swojego przyjaciela. Właśnie od tego wydarzenia w jego życiu były już tylko brudne czyny. W tej jednej chwili utracił swoją niewinność – zaczęła się dla niego epoka profanum. I właśnie dlatego były te zdjęcia, dlatego było przebranie ślepca, któremu każdy mógł dać po mordzie.

Z Katarzyną sprawa jest zdecydowanie prostsza. Ona wkroczyła w sferę profanum, kiedy zdecydowała się na zabicie swojego nienarodzonego dziecka.

Tak. Tym dwojgu już nic nie mogło się udać. Ta miłość nie miała żadnych szans. Nie można stworzyć nic czystego, jeżeli nie jest się czystym.

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"- I pan jest pewny, że on nie był pijany?
- Nie. Mówiłem pani, że on nie pije. Bardzo rzadko, ale nie upija się. To jest najgorsze. Rosjanin, który nie pije. I zdaje mi się, że wiem, dlaczego on nie cierpi alkoholu. On chce być trzeźwy; chce mieć jasną głowę. To tak jak węże, które śpią z otwartymi oczyma. Jemu po prostu szkoda każdej minuty, on chce myśleć tylko o tym, jak to zrobić."
Dodał: Netusia Dodano: 09 II 2009 (ponad 14 lat temu)
+5 0


"I dlatego pewnie wymyślili małżeństwo i przysięgę wierności, iż wiedzieli, że nic na świecie nie pasuje tak źle do siebie jak mężczyzna i kobieta."
Dodał: jestdobrze Dodano: 03 V 2012 (ponad 11 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Elf
Rok wydania: 2002
ISBN: 8389278138
Ocena: 5.37
Liczba głosów: 4
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Netusia
08 II 2009 (ponad 14 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają