Kup książkę [edytuj książkę]

Spadek

JEST DO WZIĘCIA AMERYKAŃSKI SPADEK.
WART TYLE, ILE ROCZNY BUDŻET POLSKI.

Były powstaniec listopadowy ginie w walce z Meksykanami o wolność Teksasu. 170 lat później jego spadkobierca składa polskiemu rządowi niezwykłą ofertę. W grę wchodzą gigantyczne pieniądze, ale władze traktują staruszka jak natrętnego wariata. Wszystko się zmienia, gdy sprawą zajmie się Tomasz, nowo mianowany urzędnik Sztabu Generalnego. On sam stara się rozwikłać tajemnicę. Jest tylko jeden problem: ludzie którzy się z nią zetknęli, zaczynają umierać w dziwnych okolicznościach...

KOMU ZALEŻY NA WYCISZENIU AFERY SPADKOWEJ?

"Konstytucja Rzeczypospolitej z roku 1997 stanowiła, że zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi sprawuje prezydent za pośrednictwem ministra obrony, którego wszakże mianuje premier. Zwierzchność nad armią przypominała więc smoka o trzech głowach, które żarły się wzajemnie, kłócąc się, w którą stronę podążać ma cielsko. Do tego rozliczne ustawy i rozporządzenia powołały do życia szereg instytucji i urzędów mających zbawienny wpływ na wojsko, wśród których prym wiodły prezydencka Rada Bezpieczeństwa Narodowego, międzyresortowy sztab kryzysowy premiera, sejmowa i senacka komisja obrony oraz konkurujące ze sobą o względy rządzących dowództwa poszczególnych rodzajów wojsk. Polską armią rządziło kilkanaście zwalczających się koterii, a twierdzenia o apolityczności sił zbrojnych wywoływały wszelkie możliwe rodzaje śmiechu, od stonowanego chichotu generalicji, po rubaszny rechot pospolitego żołnierstwa."

[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: superNOWA
Rok wydania: 2007
ISBN: 83-7054-190-9
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: disappear
11 VIII 2010 (ponad 12 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają