Kup książkę [edytuj książkę]

Dotyk Ciemności: Cienie

Info:

Tyt. oryg.: Shadows
Tłum.: Alicja Marcinkowska
Stron: 248
Cykl: Dotyk ciemności

Opis:

Początek tajemniczych, romantycznych i pełnych humoru przygód śmiertelnej dziewczyny – jedynej, która może pokonać demony panoszące się w modnym kurorcie.
Ale nie samą walką ze złem człowiek żyje…

Eve jest ładna, popularna, mieszka we wspaniałej rezydencji w Hamptons, kocha zakupy i designerskie ciuchy, i nie ma większych zmartwień poza tym, że zdarza jej się przekroczyć wyznaczony przez rodziców limit na karcie kredytowej – do czasu, gdy w jej liceum zjawia się dwóch nowych chłopaków.

Luke, który zmienia dziewczyny jak rękawiczki, od razu wpada jej w oko; tajemniczy, małomówny Mal działa na nią jak magnes.

Obaj są fantastyczni, a wybór trudny. Zwłaszcza kiedy Eve odkryje, że nieprzypadkowo przybyli do miasta, w którym nagle zaczyna roić się od demonów…

Opinie amerykańskich czytelników:

„Muszę się przyznać, że po przeczytaniu paru pierwszych rozdziałów Cieni, naprawdę miałam małe obiekcje by kontynuować, nie miałam bym problemu z odłożeniem książki i pójściem gdzie indziej. Jednakże cieszę się, że wytrwałam do końca.

Po przeczytaniu około 1/3, historia zaczyna się rozkręcać i zaczęłam się cieszyć książką. Nawet nie wiem kiedy się wciągnęłam, choć wszystkie moje przypuszczenia były słuszne. To było trochę przewidywalne, ale nie trzeba tego spostrzegać.

Większa „moja część” nie preferuje Eve. Nie czuję z nią żadnego związku. Była to kolejna ładna, bogata dziewczyna z uzależnieniem do zakupów. Nie lubię gdy nastoletnie dziewczyny są przedstawiane w ten sposób, nie wszyscy są tacy! Faktycznie, ja osobiście, nienawidzę zakupów, no chyba, że książek. (…) Cienie czyta się szybko i fajnie, na pewno będę polować na 2 część książki.”
Sophie

„Ta książka była zabawna i cieszyłam się ją czytając.(…) Mogę tylko przypuszczać, że autorka jest fanem filmu ‘ Słodkie zmartwienia’, ponieważ Eve wyskakuje naprawdę z jakimiś Cher-esque – „Jestem płytka? Lubię robić zakupy.” (…) Na szczęście, mimo że ta książka jest częścią serii, to ma koniec (prawdziwy) i można ją czytać bez zamiaru czytania kontynuacji. Najlepiej, można opisać ją jako połączenie paranormal fiction i bardziej zabawną wersją ‘Słodkie zmartwienia’.” Sarah

Seria Dotyk Ciemności:

1. Cienie
2. Polowanie
3. Gorączka
4. Zdrada

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Jaki ma sens gadanie o rzeczach bez znaczenia?"
Dodał: annie28 Dodano: 20 XI 2010 (ponad 12 lat temu)
+7 -1


"Po prostu wcześniej byłeś taki tajemniczy i nieprzystępny, a teraz, proszę bardzo, częstujesz mnie koktajlem i ciasteczkami, co nie jest ani tajemnicze, ani nieprzystępne."
Dodał: vaanilka Dodano: 24 I 2012 (ponad 11 lat temu)
+6 0


"Ale dupek i demon to dwie zupełnie różne kategorie zła."
Dodał: vaanilka Dodano: 26 I 2012 (ponad 11 lat temu)
+4 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Jak wam się podobała książka? Mi osobiście bardzoo;) Na początku w pierwszym rozdziale trochę nudnawa. Główna bohaterka na początku mi się nie spodobała, ale z czasem ja polubiłam.
Dodano: 27 XII 2010, 14:19:09 (ponad 12 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 02 I 2011, 16:52:28 (ponad 12 lat temu)
+2 0
według mnie też suuper
Użytkownik nie wystawił oceny książce.
Dodano: 31 III 2013, 18:25:40 (ponad 10 lat temu)
+1 -2
Mnie osobiście książka się nie spodobała, była dość nudna i przewidywalna, tematyka też nie powala. Ale oczywiście każdy ma swój gust:)
Oceniam książkę na: 1.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-241-3759-6
Ocena: 4.87
Liczba głosów: 85
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Viena
08 VIII 2010 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają