Kup książkę [edytuj książkę]

Techniki Cyfrowego Rozpoznawania Krawędzi Obrazów

Cyfrowe techniki rozpoznawania obrazów (Computer Vision) cieszą się stale niegasnącym zainteresowaniem zwłaszcza ze względu na towarzyszącą im różnorodność praktycznych implementacji, jak również ich technicznej realizacji. Problematyka ta jest ogólnie uważana za trudną ponieważ w dużej mierze opiera się na matematyce, a badania i analizy obrazów realizowane przy użyciu metod klasycznych są dość czasochłonne i żmudne. Z tego względu techniki komputerowe są coraz częściej wykorzystywane, a ich użycie pozwala diametralnie ułatwić proces analizy po przez możliwą powtarzalność operacji na obrazie.
Celem niniejszego poradnika jest praktyczne i teoretyczne zaznajomienie czytelnika z tym zagadnieniem. Składa się ono z dwu części. Część teoretyczna opisuje przyjęte rozwiązania techniczne, natomiast w części praktycznej znajdują się szczegółowe, przykładowe symulacje.
W celu prawidłowego zrozumienia komputerowej analizy obrazów, materiał podzielony został na spójne, oddzielne bloki danych, tworzące wewnętrzną strukturę rozdziałów.

[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Cyfrowe techniki rozpoznawania obrazów (Computer Vision) cieszą się stale niegasnącym zainteresowaniem zwłaszcza ze względu na towarzyszącą im różnorodność praktycznych implementacji, jak również ich technicznej realizacji. Problematyka ta jest ogólnie uważana za trudną ponieważ w dużej mierze opiera się na matematyce, a badania i analizy obrazów realizowane przy użyciu metod klasycznych są dość czasochłonne i żmudne. Z tego względu techniki komputerowe są coraz częściej wykorzystywane, a ich użycie pozwala diametralnie ułatwić proces analizy po przez możliwą powtarzalność operacji na obrazie. Celem niniejszego poradnika jest praktyczne i teoretyczne zaznajomienie czytelnika z tym zagadnieniem. Składa się ono z dwu części. Część teoretyczna opisuje przyjęte rozwiązania techniczne, natomiast w części praktycznej znajdują się szczegółowe, przykładowe symulacje. W celu prawidłowego zrozumienia komputerowej analizy obrazów, materiał podzielony został na spójne, oddzielne bloki danych, tworzące wewnętrzną strukturę rozdziałów."
Dodał: wiki12324 Dodano: 04 V 2009 (ponad 13 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Stowarzyszenia Polska Wschód Oddział świętokrzyski
Rok wydania: 2009
ISBN: 9788361791089
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: wiki12324
04 V 2009 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają