Kup książkę [edytuj książkę]

Broniłam ofiar

Pod rządami szacha Ebadi była młodą, dobrze zapowiadająca się sędziną. Rewolucja Islamska 1979 roku kazała jej nakryć głowę i sprowadziła do bycia "ruchomym majątkiem" męża. Choć zastraszana, pozbawiona pracy i więziona, nigdy się z tym nie pogodziła, nagłaśniając tragiczne przypadki ofiar reżimu i walcząc o "prawa człowieka".
[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 20 IX 2011, 19:57:24 (ponad 11 lat temu)
0 0
Nie każdy może żyć w wolnym, demokratycznym kraju, być chronionym prawami człowieka i cieszyć się spokojem. Iran... świat republiki islamskiej, gdzie władzę sprawuje najwyższe duchowieństwo a Koran interpretowany jest w zależności od sprawujących władzę, tak by odzwierciedlać ich indywidualne poglądy, reżim. Ciągłe przewroty w polityce, rewolucje, zamach stanu... brak tak potrzebnej stabilności i poczucia bezpieczeństwa. W dodatku sąsiad- Irak - Saddam Husajn, wspierany przez Amerykę, rzeźnik i despota chcący zagarnąć irańskie ziemie bogate w ropę.

O tym i o wielu innych aspektach irańskiej polityki znajdziecie w tej wartościowej książce- pamiętniku, dzięki któremu wiele spraw ujrzało światło dzienne i przedostało się do wiadomości publicznej. Szczególnie polecam, gdyż sytuacja tam wciąż pozostaje nieustabilizowana.
Oceniam książkę na: 5.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-247-0335-7
Ocena: 5.75
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
05 VIII 2010 (ponad 12 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają