Kup książkę [edytuj książkę]

Siostra i byk

Ośrodek terapii uzależnień niedaleko Wrocławia. Pielęgniarka Izaura Bochen podsumowuje swoje dotychczasowe życie. Bilans nie wypada najlepiej: dwadzieścia dziewięć lat, niska pensja, zaledwie służbowe mieszkanie, niespełnione nadzieje na małżeństwo, no i imię pasujące do nazwiska jak pięść do nosa. A na dodatek ci pacjenci, typy spod ciemnej gwiazdy, których wbrew ich woli trzeba przerabiać na ludzi. Choć zdarzają się wyjątki, jak na przykład Lewicki, gracz giełdowy, mężczyzna elegancki i nieprzyzwoicie bogaty. Czyżby interesował się Izaurą? Gdyby nie dwadzieścia siedem lat różnicy, kto wie... Wypadki jednak toczą się szybko i różnica wieku idzie w niepamięć. Izaura i Lewicki nawiązują romans, opuszczają ośrodek i dzielą czas między wielkomiejskie rozrywki, łóżko i wspólną grę na giełdzie. Jednak w dość długim życiu Lewickiego wydarzyło się coś, co może położyć się cieniem na ich szczęściu. Po studenckim pijaństwie na promie do Szwecji zmuszono go do podpisania zgody na współpracę z kontrwywiadem. W latach dziewięćdziesiątych spłacał haracz, grając na giełdzie dla "nowych" służb. Kiedy postanawia z nimi zerwać...

Siostra i byk to powieść przygodowo-sensacyjna o miłości, pieniądzach i służbach specjalnych. Górniak pisze błyskotliwie i z humorem o sprawach dramatycznych i skomplikowanych.

[edytuj opis]
Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: WAB
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7414-544-2
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ShimRei
31 VII 2010 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają