Kup książkę [edytuj książkę]

Anioły i demony

Opis:

Główny bohater powieści, badacz symbolizmu i wykładowca Harvardu Robert Langdon, zostaje pilnie wezwany do szwajcarskiego ośrodka badań, by dokonać analizy tajemniczego symbolu, wypalonego na ciele zamordowanego naukowca fizyka.
Ku swemu zdumieniu odkrywa, iż symbolem tym posługiwało się tajemne bractwo iluminatów, uważane już za należące do historii. Bractwo to było niegdyś najpotężniejszą podziemną organizacją na świecie. Tymczasem pojawia się znów na ziemi, by przeprowadzić ostatnią fazę swej legendarnej wendetty wobec najbardziej znienawidzonego przez siebie wroga - Kościoła katolickiego.
Najgorsze obawy Langdona potwierdzają się - posłaniec bractwa przekazuje wiadomość, że w samym centrum Watykanu znajduje się bomba o niespotykanej dotąd sile rażenia. Czas jej wybuchu został zaplanowany na chwile świętego konklawe.
Rozpoczyna się szalony wyścig z czasem, po tajemniczych kryptach, niebezpiecznych katakumbach, wyludnionych katedrach, tropem dawnych symbolów, prowadzących do tajnej siedziby iluminatów.
Powieść trzyma w napięciu już od pierwszej strony thriller, prowadzący nas też przez kontrowersyjne zagadnienia, od oświecających epifanii po mroczne prawdy, w miarę jak walka pomiędzy nauką a religią przeradza się w prawdziwą wojnę.

Info:


Oryginalny tytuł: Angels and Demons

Data wydania oryginału: 2000

Cykl z Robertem Langdonem

1. Anioły i demony
2. Kod Leonarda Da Vinci
3. Zaginiony Symbol
4. Inferno
5. Początek

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Cierpienie jest częścią dorastania. Dzięki niemu się uczymy."
Dodał: rockaga Dodano: 22 XI 2009 (ponad 13 lat temu)
+21 -14


"Odwaga bez umiejętności to samobójstwo."
Dodał: Artur Dodano: 22 V 2009 (ponad 14 lat temu)
+22 -17


"Strach obezwładnia szybciej niż jakikolwiek oręż wojenny."
Dodał: Artur Dodano: 22 V 2009 (ponad 14 lat temu)
+19 -15

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Tak jestem ciekaw czy ktoś wi, czy szlak który przebył Langdon jest, czy są w tych miejscach te dzieła sztuki i czy jet tajne przejście zwane Pasetto czy jakoś tak? Gdyby to była prawda oznaczałoby to że w książce jest wiele prawdziwych informacji.
Dodano: 17 IV 2011, 13:21:34 (ponad 12 lat temu)
Biorę udział w projekcie z języka polskiego i chcę znać waszą opinię. Ciekawi mnie jk ustosunkujecie się do tematu. "Czy adaptacja filmowa jest wierna dziele literackiemu". Jako przykłady planuję wziąć "Anioły i Demony" oraz "Zemstę" Aleksandra Fredr...
Dodano: 12 II 2011, 17:01:50 (ponad 12 lat temu)
Dużo osób myli iż Kod da Vinci jest pierwszą częścią. Filmowo tak zrobili, ale jeśli chodzi o książki to AiD była jako pierwsza. Jeśli mi ktoś nie wierzy to znaczy, że nie czytał dokładnie obydwie części. W AiD mamy Roberta i Vittorię, a w drugiej cz...
Dodano: 25 X 2010, 16:35:23 (ponad 12 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 18 IX 2013, 20:48:11 (ponad 10 lat temu)
0 0
Dan Brown ma to do siebie, że każdy rozdział dotyczy czegoś innego dopiero po jakimś czasie wszystko się łączy. Czytając tą książkę trzeba się skupić by zapamiętać czego dotyczył ostatni rozdział oraz zapamiętać masę nazwisk. Generalnie książka jest świetna, wprowadza czytelnika w całkiem inny świat, snujemy sobie tezę a na samym końcu okazuje się, że myliliśmy się co do głównego zabójcy. Polecam:)
Użytkownik nie wystawił oceny książce.
Dodano: 12 VIII 2012, 15:12:06 (ponad 11 lat temu)
0 0
Moja ulubiona książka Dana Browna z jak na razie z trzech przeczytanych
Atuty książki to ogromne napięcie i nieprzewidywalność, szczególnie pod koniec duże i wielokrotne zaskoczenia, choć muszę przyznać, że niekiedy ocierało się o fantastykę.
Spodobało mi się, że książka mówiła tym, że wszystko ma dwie strony, oraz swoje przeciwieństwo
Co jeszcze? Intrygi. Kocham i bardzo się w nie wczułam. Tym razem Brown wykorzystał Iluminatów. Ale ja to zupełnie traktuję jako fikcję literacka.
Wciągająca i ciekawa- polecam )
Oceniam książkę na: 5.0
Dodano: 25 VIII 2010, 20:30:54 (ponad 13 lat temu)
0 0
Książka lepsza niż kod da Vinci. Polecam, łatwo się czyta i bardzo wciąga.
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 2009
ISBN: 9788375081725
Ocena: 4.84
Liczba głosów: 308
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Edzior
02 II 2009 (ponad 14 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają