Kup książkę [edytuj książkę]

Mordechaj Levi z Tykocina

Książka Krzysztofa Wądołowskiego to wzruszająca opowieść historyczna, która przenosi nas setki lat wstecz opowiada o burzliwym życiu Żydów w Polsce, zarówno wewnątrz ich społeczności, jak i w kontaktach z polskimi sąsiadami. Okolice Tykocina są niezwykle malownicze: pola, lasy, wszystko w zielono-brązowych kolorach, które zmieniają się w zależności od pory roku. A sam Tykocin ? przepiękny: uporządkowane uliczki, małe domki z czerwonymi daszkami...
W centrum usytuowana jest dostojna synagoga, przypominająca nieco pałac królewski. Niedaleko - zamek i klasztor. Wszystkie charakterystyczne cechy polsko-żydowskiego miasteczka - powszedniość i świętość Żydów i Polaków. Wzór judeo-chrześcijaństwa. Tak tam mieszkali całe pokolenia. W miejscowej społeczności Mordechaj Levi był kimś cieszył się dużym autorytetem, był urzeczywistnieniem wiedzy i mądrości, doświadczenia życiowego i talentów przywódcy, przykładem tolerancji zwyczajów inną wiarę niż oni wyznających sąsiadów. Krzysztofowi Wądołowskiemu należy się wielka wdzięczność za przybliżenie nam tamtych czasów, powikłanych i przedziwnych dziejów ludzi, których potomków spotkał tak tragiczny los.

[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Rosner i Wspólnicy
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-60336-23-6
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
26 VII 2010 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają