Kup książkę [edytuj książkę]

Terror

Śmierć przyszła po nich niespodziewanie z białej pustki.
Maj roku 1845. Kierowana przez sir Johna Franklina ekspedycja wyrusza na statkach Erebus i Terror ku północnym wybrzeżom Kanady na poszukiwanie Przejścia Północno-Zachodniego. 129 oficerów i marynarzy wie, że czeka ich wiele miesięcy trudów, siarczystego mrozu, głodu, walki z lodem, śniegiem, huraganowymi wiatrami, zwątpieniem i chorobami. Nie mylą się. Spotyka ich to wszystko, a także coś jeszcze. Coś niewyobrażalnie gorszego. Coś, co czai się w arktycznej pustce, śledzi każdy ich ruch, karmi się lękiem i przerażeniem. Coś, przed czym uciec można tylko w objęcia śmierci.

Dan Simmons, autor m.in. bestsellerowej powieści "Hyperion", szczegółowo odtwarza przebieg jednej z najbardziej zagadkowych i tragicznych wypraw w historii badań polarnych. "Terror" to fascynująca opowieść o determinacji, bohaterstwie i pragnieniu sławy, o heroizmie i podłości, o grozie czyhającej na każdym kroku, narastającej z każdym oddechem i uderzeniem serca.

Wybuchowa mieszanka realizmu historycznego, powieści gotyckiej i starożytnej mitologii.
Washington Post

Ta wielowątkowa opowieść z pewnością znajdzie mnóstwo oddanych czytelników.

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 27 IV 2018, 14:43:36 (ponad 5 lat temu)
0 0
"Przyznać muszę, iż lektura powieści Dana Simmonsa była dla mnie niebywałą przygodą oraz prawdziwą, literacką ucztą. Rzadko kiedy mam okazję zetknąć się z tak przemyślaną, wzbudzającą emocje, zapadającą w pamięci i doskonale napisaną powieść. Nie skłamię, jeśli powiem, iż na ten moment była to najlepsza przeczytana przeze mnie w tym roku książka. Jestem pewna, że jeszcze do niej nie raz powrócę, by ponownie przeżyć lodowe piekło, które stało się udziałem bohaterów powieści. Tymczasem szczerze polecam ten tytuł każdemu, kto złakniony jest obcowania z powieścią pod wieloma względami wybitną i po prostu niepowtarzalną. "

Pełna recenzja na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/terror-dan-simmons/
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Rzeczpospolita SA
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-601-9250-4
Ocena: 6
Liczba głosów: 4
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: jareck
21 VII 2010 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają