Kup książkę [edytuj książkę]

Dziedzictwo: Brisingr

Info:

tyt. oryg.: Brisingr
tłum.: Paulina Braiter
str.: 704

cykl: Dziedzictwo
tom 3


Opis:

Eragon i jego smoczyca Saphira ledwie uszli z życiem z ogromnej bitwy z wojownikami Imperium na Płonących Równinach. Teraz muszą stawić czoło kolejnym niebezpieczeństwom – a także splątanej sieci obietnic i przysiąg, których Eragon może nie zdołać dotrzymać.Pierwsza to obietnica złożona kuzynowi Rotanowi, że pomoże ocalić z niewoli u króla Galbatorixa jego ukochaną Katrinę. Lecz Eragon musi pozostać lojalny także wobec innych. Vardeni rozpaczliwie potrzebują jego siły i zdolności, podobnie elfy i krasnoludy. Gdy buntownicy zaczynają szemrać, a ze wszystkich stron zagrażają im wrogowie, Eragon musi dokonać wyborów, które zawiodą go na krańce Imperium i jeszcze dalej, i mogą wymagać niewyobrażalnie wielkich ofiar.
Eragon to największa nadzieja wolnych ludów na zakończenie tyranii Galbatorixa. Czy niegdysiejszy chłopak ze wsi zdoła zjednoczyć siły buntowników i pokonać króla?

"„Brisingr” (czytaj:bri-sin-gr) Christophera Paoliniego czyli 3. tom przygód Eragona trafia do Empików 14 listopada. Od 21 listopada będzie dostępny w całej Polsce. Dystrybutorem wyłącznym jest FK Jacek Olesiejuk Sp. Z o.o. www.olesiejuk.pl""„Eragon”jest laureatem Asa Empiku za największą sprzedaż w 2005 roku, „Najstarszy” i „Eragon” były nominowane do Asa Empiku w 2006 i 2007 roku."Oba tomy sprzedały się w Polsce w liczbie ponad 200.000 egz. „Brisingr” ukazuje się w pierwszym nakładzie 105.000 egz. Jest to rekordowy pierwszy nakład w wydawnictwie Mag.


Z cyklu:


1. Eragon
2. Najstarszy
3. Brisingr
4.1. Dziedzictwo: tom 1
4.2. Dziedzictwo: tom 2

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Cokolwiek zrobisz, chroń tych, na których Ci zależy. Bez nich życie jest straszniejsze niż możesz sobie wyobrazić."
Dodał: renif Dodano: 11 I 2010 (ponad 13 lat temu)
+22 0


"Książki powinny trafiać tam, gdzie najbardziej je docenią, nie tkwić nieczytane, zakurzone na zapomnianych półkach."
Dodał: annie28 Dodano: 31 XII 2012 (ponad 10 lat temu)
+17 0


"Cóż, rzekł do siebie w myślach, człowiek rzadko zna dzień i godzinę swojej śmierci. Mógłbym zginąć w każdej chwili i w żaden sposób nie zdołałbym tego uniknąć. Będzie co ma być, nie zamierzam tracić czasu na próżne troski. Tych, którzy czekają, zawsze dościga nieszczęście. Cała sztuka w tym, by odnaleźć radość w krótkich chwilach pomiędzy klęskami."
Dodał: annie28 Dodano: 29 XII 2012 (ponad 10 lat temu)
+10 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 16 I 2015, 11:10:59 (ponad 8 lat temu)
0 0
Trzecia część przygód Eragona i Saphiry była gorsza od poprzedniego tomu, gdyż większa część powieści była dość nudna, chociaż czytanie nie było jakoś specjalnie męczące, ze względu na to, że całość jest napisana lekkim językiem i czytanie idzie szybko. Standardowo nudy wynagrodziły mi ostatnie wydarzenia, a ciekawy był także proces wykuwania miecza i odkrycie przez Eragona nowych sekretów, dotyczących jego życia. Nadal wyczuwa się niedoświadczenie autora w prowadzeniu narracji. Polecam młodszym czytelnikom, szczególnie osobom, które zaczynają swoją przygodę z tym gatunkiem, a ja przeczytam ostatni tom, bo po prostu jestem ciekawa, jak się skończą losy bohaterów.
Oceniam książkę na: 3.5
Dodano: 29 VI 2013, 14:39:09 (ponad 9 lat temu)
0 0
Piękna książka, na koniec płakałam jak bóbr
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Mag
Rok wydania: 2008
ISBN: 9788374801102
Ocena: 5.01
Liczba głosów: 155
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: fueye
02 V 2009 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają