Kup książkę [edytuj książkę]

Wojenne sekrety dolnego śląska

"Wojenne sekrety Dolnego Śląska", to druga część pasjonującej książki "Wojenne tajemnice Dolnego Śląska". Autorzy przybliżają w niej czytelnikowi kolejne mało znane epizody, wydarzenia i postacie, związane z wojennymi losami dolnośląskich terenów - miejsc wciąż pełnych tytułówych tajemnic i sekretów.

"(...) Oficjalnie jednak uranu w Polsce nie było. Złoża nie zostały zaznaczone na mapach, a spisy polskich kopalń nie zawierały takich obiektów. W 1951 roku, dla łatwiejszej dezinformacji i pełnej konspiracji, nastąpiła zmiana nazwy "Kowarskie Kopalnie" na "Zakłady Przemysłowe R-1". Przedsiębiorstwo charakteryzowało się pełną kompleksowością i samowystarczalnością, co gwarantowało utrzymanie w tajemnicy prowadzonej działalności. W tym celu stworzono rozbudowany system bezpieczeństwa. Nad jego funkcjonowaniem czuwały osławione oddziały Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Referaty Ochrony Przemysłu, złożone z funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa i najprawdopodobniej sowieckiego NKWD. Siedziba dyrekcji oraz podległe jej jednostki chronione były przez posterunki, a wejście na ich teren umożliwiały tylko specjalne przepustki. (...)".

[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: TECHNOL
Rok wydania: 2006
ISBN: 83-916111-9-1
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: disappear
20 VII 2010 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają