Kup książkę [edytuj książkę]

Świat i Polacy 1939-1945

Konflikt między grupą demokratycznych państw Europy Zachodniej, do których później przyłączyły się USA i ZSRR, a państwami faszystowskimi, zmierzającymi do zdobycia hegemonii w świecie, przybrał postać jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w historii ludzkości - II wojny światowej.
Niniejsza książka przedstawia przyczyny tego konfliktu, postaci odgrywające w nim główną rolę, przebieg działań wojennych na świecie, a także położenie i udział Polaków w II wojnie światowej. Zawiera rzeczowe i cenne informacje na temat wydarzeń na poszczególnych frontach, dokładne mapy działań wojennych oraz blisko 500 zdjęć o dużej wartości dokumentalnej i niezwykłej sile wyrazu. Przejrzysty układ chronologiczno-tematyczny pozwala na zachowanie ciągu przyczynowo-skutkowego, niezbędnego do zrozumienia wydarzeń historycznych, oraz śledzenie działań wojennych na poszczególnych frontach. Książka ma cenne walory dokumentalne i obfituje w fakty historyczne, a jednocześnie jest napisana przystępnym językiem, co czyni ją wspaniałą lekturą dla czytelników pasjonujących się historią i wojskowością. W trosce o rzetelność historyczną publikacja ta została przygotowana w konsultacji z doświadczonym historykiem.

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Buchmann
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-610-4856-5
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: jareck
20 VII 2010 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają