Kup książkę [edytuj książkę]

Kaci i ofiary. Okrucieństwa II wojny światowej i ich sprawcy

Kaci i ofiary to wstrząsające portrety zbrodniarzy i bohaterów; ludzi, którzy w sposób szczególny zapisali się na kartach historii II wojny światowej. Laurence Rees przeprowadził setki wywiadów ze sprawcami najstraszniejszych wojennych okrucieństw i zbrodni, a także z ich ofiarami oraz tymi, których heroiczna postawa ocaliła ludzkie istnienia. Przedstawia trzydzieści pięć najbardziej niezwykłych postaci. Oto Estera Frenkiel, której udało się uratować kilku Żydów przed deportacją i śmiercią; Peter Lee, brytyjski oficer, brutalnie traktowany w japońskiej niewoli; Zinaida Pytkina, funkcjonariuszka Smiersza, która znajdowała przyjemność w mordowaniu niemieckiego jeńca; Hiroo Onoda, japoński żołnierz, który poddał się dopiero dwadzieścia dziewięć lat po zakończeniu wojny, i Petras Zelionka, Litwin, który zabijał Żydów - mężczyzn, kobiety i dzieci.
Wnikliwe portrety postaci poparte są starannymi badaniami historycznymi. Kaci i ofiary to książka o człowieku zdeterminowanym przez okoliczności, o odpowiedzialności za własne czyny i wyborach dokonywanych w sytuacjach ekstremalnych.

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-7469-825-2
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
20 VII 2010 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają