Kup książkę [edytuj książkę]

Mumia

Kolejna, długo oczekiwana powieść z bohaterkami znanymi między innymi z Autopsji, czy Klubu Mefista, znakomitych thrillerów medycznych niekwestionowanej królowej gatunku, Tess Gerritsen. Znaleziona w magazynach bostońskiego Crispin Muzeum mumia okazuje się nie być starożytnym artefaktem. W nodze tajemniczej Pani X tkwi jak najbardziej współczesna kula… Sprawę prowadzą lekarka sądowa Maura Isles i detektyw Jane Rizzoli. Szybko okazuje się, że podziemia Crispin kryją więcej tajemnic – między innymi spreparowaną na indiańską modłę głowę kolejnej ofiary. Zatrudniona w muzeum egiptolożka, doktor Josephine Pucillo, zaczyna otrzymywać listy z pogróżkami, a w jej samochodzie pojawiają się spreparowane zwłoki młodej kobiety. Policja zyskuje pewność, że ma do czynienia z seryjnym zabójcą. W trakcie śledztwa okazuje się, że Pani X była studentką archeologii, która zaginęła na wykopaliskach wiele lat temu. Trop prowadzi do syna znanego milionera i wielbiciela starożytności… Nim jednak Rizzoli zdąży zagłębić się w sprawę, doktor Pucillo znika bez śladu. Policja ma niewiele czasu, by ocalić ją z rąk zabójcy.

Cykl - Rizzoli/Isles

1. Chirurg
2. Skalpel
3. Grzesznik
4. Sobowtór
5. Autopsja
6. Klub Mefista
7. Mumia
8. Dolina umarłych
9. Milcząca dziewczyna
10. Ostatni, który umrze
11. Umrzeć po raz drugi
12. Sekret, którego nie zdradzę
13. Wysłuchaj mnie

[edytuj opis]
Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Nigdy nie lekceważ snów- powtarzała jej matka.- To głosy, które mówią o tym, co już wiesz, szepczą radę, której nie wzięłaś pod uwagę."
Dodał: patrycja101012 Dodano: 19 IX 2013 (ponad 9 lat temu)
+1 -1


"Serce dokonuje wyboru nie analizując konsekwencji."
Dodał: patrycja101012 Dodano: 07 IX 2013 (ponad 9 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 29 IX 2012, 13:32:10 (ponad 10 lat temu)
+1 0
"Mumia" to pierwsza książka Tess Gerritsen, którą przeczytałem. Przyznam, że czyta się całkiem przyjemnie i szybko. Wartka akcja, kolejne intrygi i zagadki do rozwiązania/przemyślenia. Wraz ze stronami wszystko układa się w zaskakujące zakończenie.
Ciekawe połączenie archeologii, historii i współczesnej medycyny sądowej. Wg mnie idealna książka do złapania oddechu między wymagającymi, grubymi książkami
Oceniam książkę na: 4.0
Dodano: 29 V 2018, 21:00:42 (ponad 5 lat temu)
0 0
Jak dotąd najnudniejsza książka z całej serii. Schematyczna, mało oryginalna, brakuje jej tego czegoś. Fakt faktem - szybko się czyta, ale poza tym dość męcząca
Oceniam książkę na: 3.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7659-208-4
Ocena: 4.89
Liczba głosów: 34
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: annie28
19 VII 2010 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają