Kup książkę [edytuj książkę]

Warmia i Mazury

Wielkie Jeziora Mazurskie kandydują do miana światowego cudu natury. W konkursie szwajcarskiej fundacji New 7 Wonders pokonały kilkuset rywali z całego świata i walczą w finale o wejście do ścisłej siódemki. Chciałoby się rzec: cudze chwalicie swego nie znacie! Warmię i Mazury wymienia się często jednym tchem. Położone obok siebie i podobne krajobrazowo krainy mają wiele wspólnego, inaczej jednak toczyły się ich losy i inne piętno odcisnęła na ich dzisiejszym obrazie ludzka działalność. Obie jednak stanowią fascynujący skarbiec, którego klejnoty odkrywa na niezwykłych fotografiach Waldemar Bzura. Wspaniałe zabytki - świadkowie burzliwej nieraz historii tych terenów, sanktuaria i przydrożne kapliczki, krajobrazy, które na stałe wpisały się w świadomość Polaków jako ojczyste, zapomniane cmentarze, dróżki zagubione wśród pól zboża przetykanego makami, białe żagle na jeziorach i kajaki na Krutyni - to "ludzka" strona Warmii i Mazur. Drugie ich oblicze - świat przyrody, chroniony w rezerwatach i ukryty w leśnych głuszach - jest może jeszcze bardziej oszałamiające. Rośliny, te dobrze znane i te niespotykane nigdzie indziej w Polsce, oraz cieszące się wciąż wolnością i czystym środowiskiem naturalnym zwierzęta w niezwykłych ujęciach oddanego pasji fotografa, piękne zakątki, do których rzadko trafiają turyści.
Z fotografiami współgrają teksty dr. Jerzego Kruszelnickiego, pracownika Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Dzięki tekstowi w wersji polsko - angielsko- niemieckiej album stanowi najlepszą artystyczną prezentację naszego polskiego Cudu Świata.

[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Biały Kruk
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7553-084-1
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
17 VII 2010 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają