Kup książkę [edytuj książkę]

Mechanizm serca

W najzimniejszy dzień w dziejach świata, 17 kwietnia 1874, w Edynburgu rodzi się Jack. Chłopiec ma zamarznięte serce. By przeżył, ekscentryczna doktor Madeleine wszczepia mu mechanizm zegara z kukułką. Jackowi nie wolno się tylko zakochać, bo wówczas jego serce pęknie na zawsze. Ale nie da się żyć bez miłości... Delikatnie zabawna, imponująca wyobraźnią, mądra i czuła bajka – nie bajka o wielkich uczuciach, nietolerancji, zazdrości i psikusach losu, na które czasem pomaga... koktajl z łez.
[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Po pierwsze, nie dotykaj wskazówek. Po drugie, opanuj złość. Po trzecie, nigdy, przenigdy nie zakochaj się. Wtedy bowiem duża wskazówka na zawsze przebije Ci skórę, Twoje kości rozsypią się, a mechanizm serca znowu pęknie."
Dodał: fanime Dodano: 03 III 2015 (ponad 8 lat temu)
+1 0


"Ale kiedy uczucie wielkiej miłości nie opuszcza cię po pierwszym wybuchu, staje się jak łódka w wannie. Potrzebuje przestrzeni, coraz więcej przestrzeni... Trudno zachwycać się księżycem, kiedy pragnie się też słońca."
Dodał: fanime Dodano: 03 III 2015 (ponad 8 lat temu)
+1 0


"Jeśli boisz się, że zrobisz sobie krzywdę, zwiększasz tylko prawdopodobieństwo, że tak się stanie. Spójrz na linoskoczka; jak sądzisz, czy myśli o tym, że może spaść z naprężonej liny? Nie, podejmuje ryzyko i smakuje przyjemność, jaką sprawia mu igranie z niebezpieczeństwem. Jeśli spędzisz życie, myśląc tylko o tym, żeby sobie niczego nie uszkodzić, będziesz się okropnie nudził. Nie znam nic bardziej porywającego niż nieostrożność!"
Dodał: fanime Dodano: 03 III 2015 (ponad 8 lat temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-247-1413-1
Ocena: 4.8
Liczba głosów: 20
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
16 VII 2010 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają