Kup książkę [edytuj książkę]

Goong (The Royal Palace)

Koreańska manga (manhwa).
Seria jak na razie składa się z 23 tomów i powstają kolejne.

Wyobraźmy sobie Koreę Południową jako monarchię. Rodzina królewska próbuje zmusić następcę tronu do małżeństwa, jednak ten nie ma zamiaru im się podporządkować. Opowieść o tym jak obietnica z przeszłości może wywrócić do góry nogami życie dwojga młodych ludzi.

Prawie każda mała dziewczynka marzy o tym, by w przyszłości stać się księżniczką i mieszkać we wspaniałym pałacu. Żadna z nich jednak nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo marzenia różnią się od rzeczywistości. Mija trochę czasu, potencjalna królewna dorasta i z tęsknotą wspomina dzieciństwo, zwłaszcza, że teraz musi skupić na nauce. Nic nie przeszkodzi jej w dostaniu się na wymarzone studia, prawda?

Niezupełnie. Siedemnastoletnia Chae‑Gyeong uczęszcza do najzwyklejszego liceum pod słońcem. Nie należy do szczególnie uzdolnionych czy inteligentnych uczniów, ale idiotką również nie jest. Nie ma wygórowanych ambicji i na razie pragnie skończyć szkołę. Jest po prostu normalną, niewyróżniającą się z tłumu nastolatką. Jej rodzice mają pełno długów, ojciec jest bezrobotny, a matka pracuje jako sprzątaczka, na dokładkę dziewczyna ma jeszcze wyjątkowo denerwującego młodszego brata. Sytuacja nie do pozazdroszczenia? Dla wielu z pewnością tak, jednak w praktyce jest to ciepła i kochająca się rodzina, która mimo wszelkich przeciwności stara się jakoś funkcjonować.

Prawdopodobnie nie zmieniłoby się nic, gdyby nie fakt, iż rodzina królewska każe księciu znaleźć kandydatkę na żonę. Co ma z tym wszystkim wspólnego Chae‑Gyeong? Odpowiedź zdecydowanie nie brzmi: miłość od pierwszego wejrzenia. Wręcz przeciwnie. Jako że książę Shin uczęszcza do tej samej szkoły, miała sobie okazję wyrobić o nim dość nieprzychylne zdanie, w pełni uzasadnione jego niezwykle aroganckim zachowaniem w stosunku do niej. Następca tronu ma zresztą o niej podobną opinię, więc siłą rzeczy trudno wyobrazić sobie, że nagle tych dwoje zacznie pałać do siebie głębokim uczuciem. W dodatku jego wysokość ma już dziewczynę, która z kolei, jak przez przypadek podsłuchała Chae‑Gyeong, nie ma najmniejszej ochoty zostać królewską żoną, bo pragnie poświęcić się karierze tancerki, a małżeństwo uniemożliwiłoby jej tę szansę. Ostatecznym rozwiązaniem okazuje się spełnienie obietnicy, którą ojciec obecnego króla dał swojemu najlepszemu przyjacielowi: że kolejny następca tronu ożeni się z jego wnuczką. Książę nie jest zachwycony tym faktem, jednak gdy dowiaduje się, że to właśnie Chae‑Gyeong zgadza się na małżeństwo… Jak już wcześniej wspomniałam, decyzja nie była wynikiem nagłego zauroczenia, wręcz przeciwnie…

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Jump Comics
Rok wydania: 2002
ISBN: 9788926309971
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 4
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: DianaDelryn
06 VII 2010 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają