Kup książkę [edytuj książkę]

Zbójecki gościniec

Debiutancka powieść Anny Brzezińskiej otrzymała w 2001 roku nagrodę im. Zajdla.
Barwny świat wykreowany przez autorkę zamieszkany jest przez bogów, ludzi i baśniowe zwierzołaki. Skłócone bóstwa walczą o panowanie nad światem, bez skrupułów posługując się śmiertelnikami we wzajemnych rozgrywkach. Jednym z pionków w tej grze jest Szarka, zaginiona córka księcia, która wyrusza w świat na poszukiwanie ukochanego mężczyzny. Ciążące na niej wyroki przeznaczenia sprawiają, że na każdym kroku towarzyszy jej śmierć i pożoga. Szarka staje się wybranką bogini Fei Flisyon od Zarazy. Przez przypadek uwalnia z lochu zbója Twardokęska, skazanego na śmierć za rozboje na gościńcach. Do wędrowców przyłącza się wiedźma, na pozór bezbronna, ale posiadająca szaloną, nieokiełznaną moc. Razem przemierzają świat rozdarty przez wojny i pomniejsze konflikty, zagrożony zagładą na mocy prastarej przepowiedni, która w tajemniczy sposób związana jest z postacią głównej bohaterki.
Zalety prozy Anny Brzezińskiej to potoczysty styl, barwny język oraz pełnokrwiste, wiarygodne psychologicznie postacie bohaterów. Oryginalna wizja wykreowanego fantastycznego świata przedstawiona jest z godną podziwu konsekwencją, baśniowe stworzenia - jadziołek, skrzydłoń, przebiegłe i niebezpieczne szczuraki - żyją na kartach książki. Dalsze losy bohaterów przedstawiła autorka w kolejnym tomie ŻMIJOWA HARFA.

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Supernowa
Rok wydania: 2000
ISBN: 83-7054-130-5
Ocena: 3
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Anjo
04 VII 2010 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają