Kup książkę [edytuj książkę]

Jezioro Niebiańskie

Jest rok 1989. Dwudziestokilkuletni Amerykanin, Vincent Saunders traktuje wszystko ze śmiertelną powagą, jest oddany bez reszty głoszeniu Dobrej Nowiny i zdaje się być idealnym kandydatem na misjonarza. Przybywa do Toulio, średniej wielkości miasta na Tajwanie, znajduje siedzibę dla misji, rozkleja po całym mieście plakaty, i chce udzielać darmowych lekcji angielskiego połączonych z głoszeniem Słowa Bożego. Niestety jego plany skazane są na niepowodzenie, bowiem im bardziej wychodzi do ludzi, tym bardziej się na nich otwiera i zmienia się. Przyjmuje propozycję miejscowej szkoły, zostaje nauczycielem angielskiego i ... wdaje się w romans z uczennicą. Pobity przez jej rodzinę, by ratować życie musi zniknąć z miasta i godzi się na układ z miejscowym biznesmenem panem Gwa, który zleca mu przywiezienie z Chin młodej Kai-ling, którą biznesmen zamierza poślubić. Rozpoczyna się podróż Vincenta przez całe Chiny. Epicka, przebogata, w pełni wiarygodna powieść psychologiczna ze świetnym opisem realiów kultury chińskiej.
[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Na początku myślałam że ta książka jest zupełnie nie dla mnie, ale muszę powiedzieć myliłam się główny bohater pakuje się ciągle w tarapaty np. z młoda chinką, świetnie opisane chiny i jego przygody jest na prawdę super i b. ciekawa kto by pomyślał ż...
Dodano: 11 VIII 2010, 20:16:11 (ponad 12 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Muza
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-7319-731-1
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
02 VII 2010 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają