Kup książkę [edytuj książkę]

Martyna

„Martyna” – nowelka studencka, traktująca o losach młodej kobiety, która wkracza w dorosły świat, poszukuje własnego miejsca, ścieżki i sensu egzystencji. Historia tak poruszająca, jak płacz niemowlęcia, gdy tęskni do mamy. „Martyna” w całości swojego przekazu nakreśla obraz polskiej rzeczywistości widzianej oczami studentów. W ich życiu dominują ciężka nauka i niekiedy praca, całonocne imprezy, wspólne chwile radości i smutku. Przeżywają pierwsze poważne miłości zabarwione fantazyjnym, erotycznym światem. Autorzy uwypuklają powszechny paradoks, iż często szczęście, którego tak uporczywie szukamy, wyczekujemy i tęsknimy, przez cały czas jest tuż obok, czeka cierpliwie, aż dostrzeżemy jego obecność. Ta osoba stoi niemalże za nami a tylko poprzez zaślepienie złudą maleńkich nadziei pękających niczym bańki mydlane pozbawiamy się tego, czego najbardziej pragniemy. „Martyna” naprowadza na ślad uniwersalnej prawdy, że każdy zasługuję na miłość.
„Martyna” została napisana (oprócz Wiśniewskiego) przez zupełnie nieznanych ludzi, dając im szansę, aby ich pracę ujrzał świat. Wykazali się dużą dozą profesjonalizmu. Wspólnie z pisarzem posługują się językiem pełnym czułości, delikatności i eksplozji emocji. Styl emocjonalny budują na ludzkiej wrażliwości i doborowym dowcipie, stroniąc od nadmiaru wulgaryzmów. Książka zawiera kilka alternatywnych zakończeń – możemy rozpatrywać postawę bohaterów w zmieniających się okolicznościach.

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Bliskość jest w dzisiejszych czasach tak rzadka, że aż magiczna."
Dodał: bylyny Dodano: 08 II 2010 (ponad 13 lat temu)
+2 0


"Słowa są największym oszustwem, na jakie faceci nas nabierają.
Myślałaś, że poznałaś anioła, bo mówi do ciebie wszystkie te cholernie ważne słowa?
Głupia. Anioły po prostu są, nie muszą nic mówić, nie udają, że cię znają.
Nie muszą.
Są, gdy ich potrzebujesz.
Anioły są tylko dla ciebie."
Dodał: dina Dodano: 01 II 2012 (ponad 11 lat temu)
+1 0


"Miłość oprócz tego, że jest powinna być jeszcze piękna. Aby mogła przetrwać, musi być szlachetna. Może być trudna, ale nie może być niewłaściwa. Moja była niewłaściwa."
Dodał: bylyny Dodano: 08 II 2010 (ponad 13 lat temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Książka niezwykła, bo napisana niezwykle. Kolejne rozdziały napisane przez zupełnie nieznane osoby - dając amatorom i internautom niemałe pole do popisu - przedstawiają różne sfery studenckiego życia i typowych problemów z jakimi boryka się młodzież....
Dodano: 08 II 2010, 23:46:37 (ponad 13 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Point Online Sp z oo
Rok wydania: 2003
ISBN: 83-918772-0-5
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 11
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: bylyny
08 II 2010 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają