Kup książkę [edytuj książkę]

Cieniste ognie

Opis:

Pewnego dnia w Santa Ana w Kalifornii ginie w wypadku samochodowym Eric Leben, błyskotliwy naukowiec zajmujący się eksperymentami genetycznymi, prezes dynamicznej firmy, której badaniami niezwykle interesuje się Pentagon. Kiedy kilkanaście godzin później zwłoki mężczyzny w niewyjaśnionych okolicznościach znikają z kostnicy, jego żona Rachael nie kryje lęku. Doskonale wie, do czego posunął się Eric w swej obsesyjnej chęci zachowania młodości i obawie przed śmiercią. Tymczasem tego samego wieczoru w brutalny sposób zostają zamordowane dwie młode kobiety. Policja rozpoczyna śledztwo, którego rezultaty wskazują, że obie sprawy mają ze sobą związek.

Info:

Strony 541
Oryginalny tytuł: Shadow Fires
Rok wydania: 1987
Rok wydania w Polsce: 1994

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Kiedy życie ofiarowuje nam wreszcie bukiet pięknych kwiatów, zwykle patrzymy podejrzliwie, czy między płatkami nie ukryła się osa."
Dodał: disappear Dodano: 12 VI 2010 (ponad 13 lat temu)
+2 0


"(...) w życiu wiele zależy od takiej właśnie konieczności wyboru – (...) – między mniejszym a większym złem."
Dodał: dona Dodano: 28 IV 2011 (ponad 12 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 12 VIII 2012, 11:15:21 (ponad 11 lat temu)
0 0
Lektura spodobała mi się. A najbardziej dokładne opisy przeżyć jednego z głównych bohaterów, tego jak przemienia się w potwora. To było naprawdę ciekawym urozmaiceniem. Nie często się to zdarza, a to naprawdę trafny zabieg.

Po za tym dużym plusem jest niezwalniająca akcja ciągle trzymająca w napięciu. Na początku myślałam, że treść będzie przewidywalna, ale miło mnie zaskoczyło, bo było inaczej, ale niektóre wątki były zgodne z moimi domysłami.

Błyskawicznie się czyta, ja byłam w szoku, kiedy tak czytałam i czytałam, aż nagle, niespodziewanie doszłam do końca.

Powiem, że kiedy brat się mnie zapytał, o czym ta książka to odpowiedziała: „Typiarka ucieka ze swoim kochankiem przed eks mężem”. No i w zasadzie tak jest, ale tę banalność nadrabiają inne wątki.

To, co kocham w tym autorze to, to że przestrzega przed manipulowaniem genetyką, przedstawia nam możliwe, jakże fatalne, tego skutki. W „Cienistych ogniach” tego nie zabrakło.

Powieść podobała mi się, ale jakiegoś wielkiego szału na mnie nie zrobiła. Według mnie nie najlepsza książka Koontza, ale całkiem dobra.

Nie żałuje, że jej przeczytałam. Polecam fanom powieści tego
Oceniam książkę na: 3.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-7337-993-2
Ocena: 4.14
Liczba głosów: 7
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: disappear
31 I 2010 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają