[edytuj autora]

Virginia Woolf

Zdjęcie Virginia Woolf
Adeline Virginia Woolf z domu Stephen (ur. 25 stycznia 1882 w Londynie, zm. 28 marca 1941 w Rodmell) – angielska pisarka i feministka, uważana za jedną z czołowych postaci literatury modernistycznej XX wieku. W okresie między I i II wojną światową była znaczącą postacią w literackim społeczeństwie w Londynie i członkinią Bloomsbury Group. Jej najbardziej znane powieści to: Pani Dalloway, Do latarni morskiej i Pokój Jakuba, a najbardziej znane eseje to Własny pokój i Trzy gwinee.

www.pl.wikipedia.org

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Nigdy nie być w pełni zadowoloną, nigdy nie czuć się w pełni bezpieczną, bo w każdej chwili ten potwór, ta nienawiść, znów może się odezwać!"
Dodał: kulturalnie Dodano: 20 III 2009 (ponad 13 lat temu)
+1 0


"To było miłość, myślała, udając, że przesuwa sztalugi, miłość czysta i wysublimowana, która nigdy nie chciała zawładnąć przedmiotem ukochania, miłość taka, jaką żywią matematycy do swoich symboli, poeci dla swych pięknych zdań, taka, jaka powinna się roztoczyć nad całym światem i stać się udziałem ludzkości."
Dodał: Quality Dodano: 29 IV 2012 (ponad 10 lat temu)
0 0


"zupełnie bezwiednie dostrzegł stary, prosty podział ludzi na dwie klasy: z jednej strony niezłomni wędrowcy o nadludzkiej sile, którzy krok za krokiem, mozoląc się wytrwale, powtarzają cały alfabet po kolei, dwadzieścia sześc liter od początku do końca, z drugiej ci inni, utalentowani, natchnieni, którzy w sposób cudowny chwytają wszystkie litery w jednym błysku-sposobem geniusza."
Dodał: Quality Dodano: 29 IV 2012 (ponad 10 lat temu)
0 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 5.5
Liczba głosów: 2

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: kulturalnie
05 III 2009 (ponad 13 lat temu)

Statystyki pisarza

21 książek w naszym katalogu
3 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają