[edytuj autora]

Umberto Eco

Zdjęcie Umberto Eco
Umberto Eco (ur. 5 stycznia 1932 w Alessandrii we Włoszech) jest włoskim filozofem, pisarzem i felietonistą (zbiory Zapiski na pudełku od zapałek ukazywały się pierwotnie jako cykl felietonów w mediolańskim tygodniku L'Espresso). Rozsławiła go jego twórczość beletrystyczna. Zajmuje się również semiotyką/semiologią i procesami komunikacji, jest estetykiem. Jest profesorem na Uniwersytecie we Florencji oraz na Uniwersytecie w Bolonii.

Jego twórczość beletrystyczna to wielopłaszczyznowe i kunsztownie skonstruowane powieści, które mają cechy dzieła otwartego, stymulujące odbiorcę do własnej interpretacji.

Eco został uhonorowany licznymi tytułami doktora honoris causa (do r. 2005 - 32 doktoraty), między innymi przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie (w 1996 r.).

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Stosunek heteroseksualny to najkrótsza droga do śmierci; przecież nawet dziecko wie, że ma on na celu prokreację, a im więcej ludzi się rodzi, tym więcej umiera."
Dodał: Jagiel Dodano: 03 V 2009 (ponad 14 lat temu)
+4 0


"Nie wszystkie prawdy są dla wszystkich uszu, nie wszystkie kłamstwa mogą być rozpoznane jako kłamstwa przez duszę pobożną."
Dodał: ShimRei Dodano: 11 VIII 2009 (ponad 14 lat temu)
+3 0


"Cierpię na zaburzenia wątrobowe, kwaśność moczu, nieżyt nosa, nieżyt żołądka, kolano praczki, łokieć tenisisty, awitaminozę, bóle w stawach i mięśniach, łuskowatość palucha u nogi, egzemę alergiczną i być może nawet trąd. Na szczęście uchroniłem się od hipochondrii."
Dodał: savor Dodano: 17 V 2009 (ponad 14 lat temu)
+3 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 5.43
Liczba głosów: 8

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: Karolina
14 II 2009 (ponad 14 lat temu)

Statystyki pisarza

36 książek w naszym katalogu
11 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają