[edytuj autora]

Sharon Lechter

Zdjęcie Sharon Lechter
Sharon Lechter, która twierdzi, że człowiek uczy się przez całe życie, jest współautorem międzynarodowego bestsellera Bogaty ojciec, biedny ojciec i innych książek z serii „Bogaty ojciec”, a także jednym z założycieli Rich Dad. Sharon jest biegłą księgową, przedsiębiorcą, filantropem, nauczycielem, międzynarodowym wykładowcą oraz mamą.
Ukończyła Uniwersytet Stanowy na Florydzie, otrzymując dyplom z rachunkowości z najwyższym wyróżnieniem, potem wstąpiła w szeregi jednej z największych firm rachunkowych. Zajmowała różne stanowiska na szczeblu kierowniczym w firmach działających w branżach: komputerowej, ubezpieczeniowej i wydawniczej, równocześnie prowadząc własne biuro rachunkowe.
Jest pionierem w rozwijaniu nowych technologii mających na celu edukowanie dzieci w nowatorski, ambitny sposób, który sprawia, że nauka staje się zabawą. Wciąż jest oddana edukacji, a zwłaszcza szerzeniu finansowego alfabetu.
„Nasz system szkolnictwa nie jest w stanie nadążyć za globalnymi i technologicznymi zmianami w dzisiejszym świecie” – mówi Sharon Lechter. „Musimy uczyć młodych ludzi umiejętności – zarówno szkolnych jak i finansowych – których potrzebują nie tylko po to, aby przetrwać, ale też by dobrze prosperować”.
Firma Rich Dad rozwinęła się do rozmiarów międzynarodowego wydawnictwa, które opublikowało ponad 20 książek, gry planszowe, nagrania audio i wideo, stworzyła własną stronę internetową, prowadzi seminaria oraz oferuje usługi szkoleniowe. Książka Bogaty ojciec, biedny ojciec od ponad 6 lat znajduje się na liście bestsellerów dziennika The New York Times, przetłumaczoną ją już na 50 języków i jest dostępna w 97 krajach.
Sharon Lechter prowadzi seminaria na różne tematy: od edukacji dzieci i dorosłych, poprzez sposoby przejmowania kontroli nad finansową sferą własnego życia, po zaawansowane strategie biznesowe.
Jako oddany filantrop Sharon Lechter czynnie udziela się na światowej arenie zarówno jako wolontariusz, jak i ofiarodawca. Kieruje fundacją Foundation for Financial Literacy szerzącą finansową edukację.
Robert Kiyosaki, współautor książek i ich wspólnych przedsięwzięć, partner w biznesie i przyjaciel Sharon Lechter, tak o niej mówi: „Sharon jest jednym z niewielu przedsiębiorców z urodzenia, jakich kiedykolwiek spotkałem. Mój szacunek do niej nieustannie rośnie z każdym dniem naszej wspólnej pracy”.

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Ludzie są biedni, dlatego że ich marzenia są biedne."
Dodał: Artur Dodano: 02 I 2009 (ponad 14 lat temu)
+15 0


"Czas to Twoje Najważniejsze aktywa. Nie pieniądze."
Dodał: Artur Dodano: 01 I 2009 (ponad 14 lat temu)
+6 0


"Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł."
Dodał: Artur Dodano: 01 I 2009 (ponad 14 lat temu)
+5 -2

Najnowsze dyskusje do książek autora

Czytał ktoś z was tą książkę? Osobiście czytałem ją dwa razy, wywarła ogromny wpływ na mój światopogląd i nastawienie do pracy, działania. Szczególnie polecam ją osobom młodym które mają jeszcze szansę coś zmienić w swoim życiu finansowym. Oczywiś...
Dodał: Artur Dodano: 20 IV 2009, 21:34:20 (ponad 13 lat temu)
Druga książka jaką czytałem z serii Bogatego Ojca. To właśnie Kwadrant przepływu pieniędzy uświadomił mi jak można podzielić pracę każdego człowieka i jak ogromny wpływ ma ona na naszą przynależność do danego kwadrantu, a co za tym idzie na nasze życ...
Dodał: Artur Dodano: 16 I 2009, 22:56:45 (ponad 14 lat temu)

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: -
Liczba głosów: -

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: Artur
01 I 2009 (ponad 14 lat temu)

Statystyki pisarza

8 książek w naszym katalogu
0 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają