[edytuj autora]

Kelly Link

Zdjęcie Kelly Link
Kelly Link (ur. 19 lipca 1969 r. w Greensboro, Karolina Północna), amerykańska pisarka, tworząca krótkie formy z pogranicza fantasy i horroru. Laureatka nagród Hugo, Nebula oraz World Fantasy Award. Ukończyła Uniwersytet Columbia w Nowym Jorku i Uniwersytet Karoliny Północnej w Greensboro. W 1995 uczęszczała na słynne warsztaty Clarion Workshop. Link razem z mężem Gavinem J. Grantem prowadzi wydawnictwo Small Beer Press, z siedzibą w Northampton, Massachusetts. Oboje współwydają coroczną antologię Year's Best Fantasy and Horror (razem z Ellen Datlow) oraz fanzin fantasy Lady Churchill's Rosebud Wristlet. Link wykłada obecnie na kilku uczelniach, uczy także podczas warsztatów pisarskich.
[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Gdybyś była jedzeniem, byłabyś pierniczkiem. Dość pikantnym, żeby życie było interesujące, a jednocześnie tak słodkim, żeby to zrównoważyć."
Dodał: Sanai Dodano: 13 XI 2015 (ponad 8 lat temu)
+1 0


"Na zewnątrz renifery mogą sobie przelatywać po niebie na tle jasnej tarczy księżyca. Na zewnątrz mogą padać pytania, błędne odpowiedzi i kłamstwa, które lepiej powiedzieć. Na zewnątrz może być zimno. Ale ja jestem tu. I on także. Liczy się tylko to, że będę go trzymał w objęciach, a on będzie obejmował mnie – dopóki się nie ogrzeję, dopóki nie poczuję, że tu jest moje miejsce."
Dodał: Sanai Dodano: 06 XI 2015 (ponad 8 lat temu)
+1 0


"Nie musisz mnie cały czas całować. Tylko nie odchodź."
Dodał: Sanai Dodano: 06 XI 2015 (ponad 8 lat temu)
+1 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: -
Liczba głosów: -

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: dona
27 VI 2010 (ponad 13 lat temu)

Statystyki pisarza

8 książek w naszym katalogu
0 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają