[edytuj autora]

Kari Herbert

Zdjęcie Kari Herbert
Kari Herbert (ur. 17 września 1970) – brytyjska pisarka podróżnicza, dziennikarka, fotografka i prezenterka telewizyjna.

Biografia:
Córka podróżnika i polarnika, Wally'ego Herberta i pisarki Marie Herbert, pierwsze lata swojego życia spędziła w izolowanej wiosce plemienia Inuitów (Eskimosów polarnych) w północnej części Grenlandii. Jej pierwszym językiem był inuktun, lokalny dialekt grenlandzkiego. W wieku lat czterech Herbert wraz z rodzicami odbyła równie niebezpieczną podróż do Laponii, gdzie przebywała wśród jej rdzennych mieszkańców - Samów (Lapończyków). Swoje życie zawodowe poświęciła opisywaniu i fotografowaniu Arktyki.

Ukończyła studia na wydziale Media & Design w Portsmouth. Jako ekspert w dziedzinie mało znanych rejonów podbiegunowych, od ponad dziewięciu lat publikuje swoje teksty i fotografie w najbardziej prestiżowych dziennikach i magazynach podróżniczych na całym świecie. Współpracowała m.in. z The Independent, The Sunday Times, The Daily Telegraph, Geographical i Traveller.

Na swoim koncie ma liczne wystąpienia telewizyjne i radiowe, w tym w BBC Four, BBC Radio 4, BBC Radio 3, BBC World Service, LBC. W 2006 roku wystąpiła w filmie dokumentalnym Northern Melt dla BBC Four o alarmującym tempie topnienia lodowców Arktyki. Jest przyjaciółką brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Geograficznego i członkiem The Explorers Club w Nowym Jorku.

Pierwsza książka Herbert pt. Córka polarnika (org. The Explorer's Daughter) po raz pierwszy wydana w 2004 roku odniosła sukces międzynarodowy, została przetłumaczona m.in. na język duński, holenderski i polski; w Wielkiej Brytanii została wybrana książką tygodnia BBC Radio 4.

Herbert jest założycielką i dyrektorem zarządzającym wydawnictwa Polarworld, którego publikacje w malowniczy sposób opisują i obrazują tereny polarne.[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

Do książek tego autora nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: -
Liczba głosów: -

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: Serfer
04 XI 2010 (ponad 13 lat temu)

Statystyki pisarza

2 książek w naszym katalogu
0 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają