[edytuj autora]

Jojo Moyes

Zdjęcie Jojo Moyes
Jojo Moyes (właśc. Pauline Sara Jo Moyes; ur. 4 sierpnia 1969 w Londynie) – brytyjska dziennikarka i pisarka. Jest jedną z nielicznych autorek, które otrzymały dwukrotnie Romantic Novel of the Year Award, przyznawaną przez Romantic Novelists' Association.

Kończyła studia na Royal Holloway and Bedford New College na Uniwersytecie Londyńskim. W 1992 roku zdobyła stypendium finansowane przez „The Independent” na dziennikarskie studia podyplomowe na City University. Przez następne dziesięć lat pracowała dla „The Independent” (z wyjątkiem jednego roku, kiedy pracowała w Hongkongu dla „Sunday Morning Post”), pełniąc różne role.

Aktualnie pisze artykuły dla „The Daily Telegraph”.

Moyes zadebiutowała w 2002 roku powieścią Sheltering Rain. Dwukrotnie otrzymała Romantic Novel of the Year Award, w 2004 za Zakazany owoc (tyt. oryg. Foreign Fruit) oraz w 2011 za Ostatni list od kochanka (tyt. oryg. The Last Letter From Your Lover).

Moyes mieszka wraz z mężem, dziennikarzem Charlesem Arthurem, i trójką dzieci na farmie w Saffron Walden w hrabstwie Essex.

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"- To było - powiedziałam mu - najlepsze pół roku w moim życiu.
Milczeliśmy długo.
- To zabawne Clark, ale w moim też."
Dodał: Miravelle Dodano: 18 X 2014 (ponad 8 lat temu)
+5 0


"- Szczęściarz z ciebie - oświadczył Will, kiedy Nathan zaczął wyprowadzać wózek na zewnątrz.-Potrafi świetnie umyć człowieka w łóżku - powiedział to tak szybko, że drzwi zamknęły się, zanim do Patricka dotarł sens jego słów."
Dodał: Miravelle Dodano: 18 X 2014 (ponad 8 lat temu)
+3 0


"Pocałowałam go, próbując przywołać go z powrotem. Przez chwilę zatrzymałam wargi na jego ustach, tak że nasze oddechy się zmieszały, zostawiłam słony ślad na jego skórze, a ja powiedziałam sobie, że jakieś jego cząsteczki na zawsze będą częścią mnie, wciąż żywe, wieczne. Chciałam dać mu całą swoją energie i zmusić go żeby żył."
Dodał: Miravelle Dodano: 18 X 2014 (ponad 8 lat temu)
+3 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 5.5
Liczba głosów: 3

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: markowy123
23 II 2013 (ponad 10 lat temu)

Statystyki pisarza

18 książek w naszym katalogu
2 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają