[edytuj autora]

Ewa Ostrowska

Zdjęcie Ewa Ostrowska
Ewa Maria Ostrowska ps. Brunon Zbyszewski, Nancy Lane, (ur. 24 grudnia 1938 r. w Wilejce (obecnie Białoruś) – polska pisarka i dziennikarka. Swoje pierwsze lata spędziła u dziadków – Bronisławy i Witolda Kondrackich, w Landwarowie. Przeżycia związane z tym okresem na zawsze utkwiły w jej pamięci. Tam żołnierz strzelał do niej, do pięcioletniej dziewczynki, tam dowiedziała się, że jej ojciec zginął w Katyniu. Dalsze lata spędziła z dziadkami w Ornecie na Warmii; potem przeniosła się do Łodzi. Studiowała socjologię na Uniwersytecie Łódzkim, pisywała w łódzkiej prasie, a potem wyprowadziła się na wieś, na Mazury, gdzie mieszka do dziś. Autorka przede wszystkim powieści obyczajowych; interesuje ją krąg spraw rodzinnych. Wydała również książki dla dzieci i młodzieży, thrillery, kryminał i zbiór opowiadań. Za książkę Co tu słychać za tymi drzwiami otrzymała nagrodę IBBY (1983). Książki wydaje jako Ewa Ostrowska.
[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Miłosny zawód boli jak zawał. W dodatku dotyczy tego samego organu- serca. Rehabilitacja trwa w nieskończoność i niestety czasem, jeśli uszkodzenia są zbyt rozległe, życie już nigdy nie wraca do normy. Nic nie jest już takie samo. Jest się wtedy inwalidą."
Dodał: 174cm Dodano: 03 V 2012 (ponad 11 lat temu)
+4 0


"Nie można kochać czegoś, czego nie ma."
Dodał: 174cm Dodano: 03 V 2012 (ponad 11 lat temu)
+3 0


"Mężczyzna powinien zawsze dotykać kobiety tak, jak gdyby to był pierwszy i ostatni raz."
Dodał: patrycja175 Dodano: 30 V 2012 (ponad 11 lat temu)
+1 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Co myślicie na temat tej książki? Czytaliście ją? Spodobała się wam? Ja dostałam tę książkę na Gwiazdkę. Myślałam, że będzie nudna i dziwna, ale okazała się ciekawa. Może to jest bardziej książka dla dzieci, ale mi się spodobała. :]
Dodał: brzoza9 Dodano: 09 VII 2010, 11:19:55 (ponad 13 lat temu)

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: -
Liczba głosów: -

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: silent
17 VII 2010 (ponad 13 lat temu)

Statystyki pisarza

47 książek w naszym katalogu
0 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają