[edytuj autora]

Bear Grylls

Zdjęcie Bear Grylls
Edward Michael Grylls, ps. "Bear" (ur. 7 czerwca 1974) – brytyjski podróżnik, alpinista i popularyzator sztuki przetrwania.

Bear służył 3 lata w brytyjskich siłach specjalnych jako żołnierz 21 Regimentu Rezerwy Special Air Service. Jest znany z programu telewizyjnego Man vs Wild (Ultimate Survival – Szkoła Przetrwania) prezentowanego na kanale Discovery Channel. Bear Grylls jest instruktorem skautowym, najmłodszym jak dotąd naczelnikiem brytyjskiej The Scout Associacion. Został nim 23 lipca 2009, w wieku 35 lat.

Życie prywatne:
Edward wychował się w wiosce Bembridge na wyspie Wight[1]. Jego ojcem jest Michael Grylls, polityk brytyjskiej Partii Konserwatywnej, a matką Sarah Ford. Ma starszą siostrę – Larę. Właśnie ona niespełna tydzień po jego narodzinach zaczęła nazywać go "Bear". Uczył się w Ludgrove School, Birkbeck i Eton College.

W 1996 roku miał wypadek w Kenii. W jego spadochronie, na wysokości 500 m, pojawiły się komplikacje. Powinien był odciąć spadochron główny, ale myślał, że zdąży go naprawić. Spadł na plecak, uszkodził trzy kręgi - groził mu paraliż do końca życia. Spędził 18 miesięcy w prestiżowej wojskowej placówce rehabilitacyjnej w Headley Court. Nadal pragnął spełnić swoje marzenie z dzieciństwa. 16 maja 1998 wspiął się na Mount Everest.

W 2000 Grylls ożenił się z Sharą Grylls (nazwisko rodowe Cannings Knight), z którą ma 3 synów (Jesse, Marmaduke i Huckleberry)[2].

Dokonania:
rekord Guinnessa w najdłuższym lataniu w tunelu aerodynamicznym – 1 godz. 36 min. (23 lipca 2008)[3]
przemierzenie zamarzniętego Morza Arktycznego (17 września 2009)[4]
w wieku 23 lat został najmłodszym Brytyjczykiem, który zdobył Mount Everest (1998)
jako pierwszy przeleciał motolotnią nad Mount Everestem (2007)
"Highest open-air formal dinner party" – na wysokości niemal 8 tys. m, ubrany we frak, zjadł trzydaniowy obiad przy stoliku zamocowanym do kosza balonu, z którego następnie wyskoczył (2005)[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

Do książek tego autora nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 4.5
Liczba głosów: 1

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: Serfer
31 X 2010 (ponad 13 lat temu)

Statystyki pisarza

7 książek w naszym katalogu
1 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają