Kup książkę [edytuj książkę]

Lektor

Piętnastolatek nawiązuje romans ze starszą od siebie kobietą, konduktorką tramwajową - Hanną. Chłopak zaczyna bywać w jej domu i częścią ich miłosnego rytuału staje się wspólne czytanie książek - on zostaje jej lektorem, ona dzięki niemu mniej dotkliwie znosi samotność. Niespodziewanie rozstają się na kilka lat, by ponownie spotkać się na sali sądowej. W trakcie procesu poznajemy mroczną przeszłość Hanny.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Myślałem, że jeśli przegapi się właściwy czas, jeśli za długo się samemu przed czymś wzbrania, jeśli za długo się czegoś komuś odmawia, potem przychodzi to zawsze za późno, nawet jeśli próba kosztowała dużo wysiłku i przyjęto ją z radością. A może "za późno" w ogóle nie istnieje, może jest tylko "późno", a "późno" jest o wiele lepsze niż "nigdy"? Nie wiem."
Dodał: nicole Dodano: 31 V 2009 (ponad 11 lat temu)
+3 0


"Czy to smutek nas ogarnia, kiedy piękne wspomnienia kruszeją, gdy wraca się do nich pamięcią, bo wspomniane szczęście nie wynikało z prawdziwej sytuacji, ale z obietnicy, która nigdy nie została dotrzymana?"
Dodał: katie157 Dodano: 31 X 2011 (ponad 8 lat temu)
+1 0


"(...) co noc tęskniłem za tym, żeby czuć jej obecność obok siebie, móc się do niej przytulać, dotykać brzuchem jej pupy, przywierać do jej pleców, kłaść rękę na jej piersiach, a budząc się, szukać jej i ją znajdować, przesuwać nogą po jej nogach, a twarz przyciskać do jej ramienia."
Dodał: krwiobieg Dodano: 23 XII 2010 (ponad 9 lat temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Opis mnie zainteresował, ale może ktoś kto juz czytał powie czy tak siążka jest ciekawa.
Dodano: 01 II 2012, 15:58:15 (ponad 8 lat temu)
Osobiście nie potrafię powiedzieć co bardziej przypadło mi do gustu. Najpierw obejrzałam film, który naprawdę mi się podobał, niedawno sięgnęłam również po książkę, a moje odczucia były równie pozytywne. Zazwyczaj, bez wahania wskazuję książkę, jako ...
Dodano: 31 V 2009, 10:35:06 (ponad 11 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Muza
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7495-645-1
Ocena: 4.83
Liczba głosów: 46
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: kulturalnie
19 III 2009 (ponad 11 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają