Kup książkę [edytuj książkę]

W pogoni za Vermeerem

Info

tyt. oryg.: Chasing Vermmer
tłum.: Zuzanna Naczyńska
ilustr.: Brett Helquist
str.: 212

Opis

Pewnej ciepłej październikowej nocy doręczono w tej samej dzielnicy Chicago trzy przesyłki. Okrąglutki pomarańczowy księżyc wypłynął właśnie na niebo nad jeziorem Michigan. W każdym miejscu ktoś zadzwonił do drzwi i zostawił na progu kopertę. Każdy z trojga adresatów zobaczył już tylko opustoszałą ulicę. Treść listu dotyczyła zbrodni sprzed kilku stuleci...

Kiedy Petra Andalee i Calder Pillay zaprzyjaźniają się dzięki książce o niewyjaśnionych zjawiskach, zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Na pozór niepowiązane wydarzenia łączą się ze sobą: ekscentryczna staruszka ich towarzystwa, a bezcenny obraz Vermeera znika.
Zanim Petra i Clader się obejrzą, znajdą się w centrum międzynarodowego skandalu muzealniczego, i nikt, ani ich sąsiedzi, ani rodzice i nauczyciele nie będą wolni od podejrzeń. Zagłębiając się trop za tropem w tajemniczy labirynt, muszą wykorzystać całą swą intuicję, zaradność i wiedzę o Vermeerze. Czy uda im się rozwiązać kryminalną zagadkę, która wprawia w osłupienie nawet FBI?

Fascynująca pierwsza powieść Blue Balliett jest łamigłówką otoczoną tajemnicą, ubraną w pozory przygody i podaną jak dzieło sztuki.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-237-8693-3
Ocena: 3.75
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Brianne
26 XII 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają