Kup książkę [edytuj książkę]

Szukając Alaski

Buszujący w zbożu u progu dwudziestego pierwszego wieku.
Powieść dla młodych, zbuntowanych, pragnących doświadczyć życia. Powieść dla nastolatków poszukujących odpowiedzi na najważniejsze pytania: o miłość, która wywraca świat do góry nogami, o przyjaźń, której doświadcza się na całe życie.
O szalonej, zbuntowanej, magnetycznej, bezkompromisowej Alasce. I o zakochanym w niej Milesie, który dzięki niej odnalazł „Wielkie Być Może” – czyli najintensywniejsze i najprawdziwsze doświadczenie rzeczywistości.
Debiut młodego amerykańskiego pisarza Johna Greena, laureata nagrody Michaela L. Prinza i finalisty Los Angeles Times Book Award. Powieść wyjątkowa, literatura na najwyższym poziomie. Tej książki się nie zapomina.

Miles Halter wyjeżdża z rodzinnej Florydy do szkoły z internatem Currley Creek, w poszukiwaniu Wielkiego Być Może. Ma nadzieję,
że w nowej szkole pozna smak prawdziwego życia. Razem z przyjaciółmi; ironicznym Pułkownikiem , impulsywną Alaską i Japończykiem Takumin rzuca się w wir niebezpiecznej, ale jakże fascynującej zabawy. Nie wie jednak, że czeka go wielka tragedia....
Książka ukazuje świat nastolatków, którzy łamią wszelkie zasady, wchodzą w pierwsze związki i szukają odpowiedzi na najważniejsze pytania.Wciągająca książka, która dotyka problemów młodych ludzi.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Spędzasz całe swoje życie w labiryncie, zastanawiając się, jak któregoś dnia z niego uciekniesz i jakie niesamowite to będzie uczucie, wmawiając sobie, że przyszłość pomaga ci przetrwać, ale nigdy tego nie robisz. Wykorzystujesz przyszłość, aby uciec od teraźniejszości."
Dodał: Zielona Dodano: 21 XII 2011 (ponad 7 lat temu)
+10 0


"Wiesz kogo ty kochasz, Klucha? Kochasz dziewczynę, która cię rozśmiesza, pokazuje ci porno i pije z tobą wino. Nie kochasz szalonej, smętnej suki."
Dodał: Zielona Dodano: 21 XII 2011 (ponad 7 lat temu)
+6 0


"W którymś momencie po prostu pociągasz za plaster i boli, ale za chwilę jest już po wszystkim i czujesz ulgę"
Dodał: BooksAkaFriends Dodano: 05 I 2014 (ponad 5 lat temu)
+5 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 11 IX 2010, 15:54:10 (ponad 8 lat temu)
+4 -1
warto przeczytać. popłakałam się przy niej.
Oceniam książkę na: 6.0
Dodano: 11 XII 2010, 21:25:03 (ponad 8 lat temu)
+1 -1
Trzeba przyznać, że książka jest bardzo wzruszająca. Na początku wydaje się, że nie będzie to nic nadzwyczajnego, ale to książka która zapada w pamięć. W pewnym momencie książki, gdy następuje dramatyczny moment w życiu postaci wywołał u mnie wiele łez. Później ciężko było czytać pozostałą część powieści.
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Bukowy las
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788362478934
Ocena: 5.36
Liczba głosów: 30
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Zielona
24 XII 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają