Kup książkę [edytuj książkę]

Błękitnokrwiści

Info

Tyt. oryg.: Blue Bloods
Premiera światowa: 2006
Tłum.: Małgorzata Kaczarowska
Stron: 350

Opis

Wampirów... nie ma wśród nas, nie łudźmy się. Tych, w których żyłach dosłownie płynie błękitna krew, nie należy szukać na jakiejś prowincji, w cieniu, kryjących się w mrokach nocy. Oni żyją w świetle – świetle jupiterów i fleszy, błyszcząc w najwyższych kręgach towarzyskich Nowego Jorku! Takie właśnie życie prowadzą szkolni koledzy piętnastoletniej Schuyler Van Alen, uczennicy elitarnego liceum Duchesne. Jej samej nie interesuje to w najmniejszym stopniu, nie tylko dlatego, że Van Alenowie są biedakami wśród krezusów. Schuyler nie bawi dzielenie życia między butiki, pokazy mody i snobistyczne nocne kluby. Woli spędzać czas ze swoimi oddanymi przyjaciółmi, Oliverem i Dylanem, niż wkupywać się w łaski „szkolnej królowej”, Mimi Force. Jednak, jak nietrudno się domyślić, już niedługo jej życie gwałtownie się zmieni: ona także nie jest „zwykłym człowiekiem”, ale jedną z tych, których skomplikowana historia sięga tysięcy lat wstecz. Dla najmłodszego pokolenia błękitnokrwistych rozpoczynają się „wieczorne lata” – okres dorastania i poznawania swojej mocy. Są potężni, są nieśmiertelni, ludzie nie mogą im zagrozić... Więc dlaczego jedno z nich ginie tragicznie? Dlaczego, choć to nie pierwszy taki przypadek, starsi nie zamierzają niczego robić? Co takiego jest dostatecznie potężne, by polować na wampiry? Tylko niepokorna Schuyler ma dość siły woli, by zadać te pytania i dążyć do prawdy... która może okazać się straszniejsza, niż przypuszcza.
Cykl "Błękitnokrwiści" :


1. Błękitnokrwiści
2. Maskarada
3. Objawienie
4. Dziedzictwo
5. Zbłąkany anioł
6. Zagubieni w czasie
7. Bramy raju

Uzupełnienia:
Klucze do repozytorium
Krwawe walentynki

Seria uzupełniająca:

Cykl "Wilczy pakt":


Tom 1
Tom 2
Tom 3
Tom 4

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Czerń jest kolorem nocy, biel jest prawdziwym kolorem śmierci"
Dodał: kamila Dodano: 03 V 2011 (ponad 7 lat temu)
+5 -8


"Małżeństwo służyło utrzymaniu fortuny w obrębie rodziny, znalezieniu dobrego partnera, tak jak w biznesie. Zrozumiała z czasem, że niektóre rzeczy można zdobyć tylko poza małżeństwem, jako że nawet najbardziej lojalny współmałżonek ich nie zapewni."
Dodał: mademoiselle Dodano: 27 V 2011 (ponad 7 lat temu)
+2 -5


"Przyciągnął ją bliżej, zaczęła kołysać się w takt muzyki. Sala wibrowała seksownym, hipnotycznym rytmem Time Is Running Out zespołu Muse. I think I'm drowning, asphyxiated... Przysunęła się bliżej, czując niemal, jak drży powietrze pod wpływem gorąca między nimi"
Dodał: kamila Dodano: 07 VII 2011 (ponad 7 lat temu)
0 -3

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Czytałam ją jakiś czas temu i powiem szczerze że nie spodziewałam się takiego rezultatu.. Bardzo mi przypadła do gustu, więc polecam. Przeczytajcie bo naprawdę warto.. ;)) (wypowiedź modyfikowana: 15 II 2012, 14:24:23)
Dodano: 15 II 2012, 14:21:04 (ponad 6 lat temu)
koleżanka cały czas namawia mnie do przeczytania tej książki mówi że jest strasznie fajna i że powinnam ją przeczytac a wy co myślicie??
Dodano: 16 X 2011, 18:25:25 (ponad 7 lat temu)
Mi się podobała książka. Fajnie jest napisana i podoba mi się, że o każdym bohaterze jest coś więcej napisane. Polecam tą książkę :)
Dodano: 11 II 2011, 09:47:08 (ponad 7 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 06 IV 2011, 10:16:00 (ponad 7 lat temu)
+2 0
Mam wahane uczucia co do tej książki... fabuła dość ciekawa, tylko szkoda, że od połowy ksiązki, mniej więcej. Plus dla autorki, że nie oszczędzała na bohaterach, kiedy trzeba było, uśmiercała ich, przez co dla mnie ta powieść nie jest cukierkowa, a poniekąd sięga kryminału o zabarwieniu fantastycznym.

Pełne bogactwo charakterystyki bohaterów, każdy indywidualny i wyjątkowy, stanowiący inny aspekt, dzięki czemu łatwiej ich zaakceptować i z zaciekawieniem godnym dobrej książki obserwować ich działania

Problem pojawia się w treści i tu podzielam opinię kilku czytelników. Odniosłam wrażenie, że większą cześć powieści zajmują opisy cudownie ubranych bohaterów, w super modnej markowej odzieży (nie pomijając obuwia), mieszkających we wspaniałych domach, z eleganckimi ozdobami... itp. Czasem (a nawet śmiem rzec: często) przesada opisów tego typu była wręcz irytująca. Stąd moja ocena dość słaba. No cóż, pocieszam się myślą, że kolejne cześci są lepsze, choć odrobinę
Oceniam książkę na: 4.5
Dodano: 09 III 2012, 17:33:47 (ponad 6 lat temu)
0 0
Kolejna seria o wampirach, od której nie można wymagać zbyt wiele. Język bardzo prosty, dzięki czemu książkę czyta się łatwo, akcja w miarę dobrze rozwinięta więc nie nudziłam się podczas lektury. Książka bardzo młodzieżowa, więc temu gronu ją polecam, oczywiście jeżeli nie przejadł wam się jeszcze wątek wampirów
Oceniam książkę na: 4.0
Dodano: 27 VIII 2010, 12:26:26 (ponad 8 lat temu)
0 0
Książka się zapowiada dobrze, ale jest naprawdę nudna. Przeczytałam i muszę przyznać, że bardzo się z nią męczyłam. Więc jeśli ktoś nie jest pewien czy ją przeczytać to niech nie czyta^^
Oceniam książkę na: 2.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Jaguar
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-60010-95-2
Ocena: 4.73
Liczba głosów: 119
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: rockaga
09 XII 2009 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają