Kup książkę [edytuj książkę]

Mamuta tu mam

"Książka jednego z najwybitniejszych polkich satyryków - kultowego scenarzysty, dramaturga, felietonisty, humorysty, aktora i rysownika. Stanisław Tym ma tyle talentów, że aż brakuje mu czasu, by móc je wszystkie wykorzystać. Na prośbę Instytutu Wydawniczego Latarnik zgodził się jednak przygotować swoisty przekrój swojej twórczosci literackiej i graficznej.
'Mamuta tu mam' (tytuł, tak jak książkę, można czytać w obie strony) to eksplozja ironicznego humoru i politycznej satyry. Tom rozpoczyna się od sensacyjnej ilustrowanej historii III Rzeczpospolitej, potem czytelnik zostaje porwany przez rwący nurt żartów, skeczy, karykatur i humoresek po to, by wreszcie - całkiem niespodziewanie - wylądować na teatralnej scenie, gdzie Tym przedstawia swoją jednoaktówkę 'Skarb'.
Dla jednych Stanisław Tym to 'Miś' z filmu Stanisława Barei i Kaowiec z 'Rejsu' Marka Piwowskiego, dla innych to wybitny felietonista 'Rzeczpospolitej' i znakomity dramaturg, a jeszcze inni pamiętają go z warszawskiego STS-u (Studenckiego Teatru Satyryków). W 'Mamuta tu mam' wszystkie twarze Stanisława Tyma składają się na jeden, bogaty wizerunek znakomitego artysty, który nie tracąc poczucia humoru, pozostaje uważnym obserwatorem i komentatorem naszej rzeczywistości. Ta książka to absolutny kanon kulturalny dla współczesnego Polaka."

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-60000-02-6
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: mrt90
11 XI 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają