Kup książkę [edytuj książkę]

Mistrz

Poruszająca historia Henry'ego Jamesa. Mistrz psychologicznej subtelności w swoich powieściach jest ślepy na potrzeby własnego serca i niezdolny do pogodzenia swoich marzeń o namiętności ze słabościami charakteru. To najbardziej ambitne i wzruszające dzieło Tóibína, przemawiające do wyobraźni spotkanie z człowiekiem, który żył w przededniu modernizmu, nieuchwytnym nie tylko dla przyjaciół, ale nawet dla własnej rodziny, a przy tym postaci nadzwyczaj barwnej i żywej. Nominacja do Man Booker Prize 2004. Jedna z dziesięciu najlepszych książek 2004 roku według "New York Timesa"!

Colm Tóibín (ur. 1955) to irlandzki pisarz, krytyk teatralny i literacki, dziennikarz i wykładowca. Jego książki przełożono na osiemnaście języków. Polski czytelnik zna Południe, nominowane w 1980 roku do Whitbread Award w kategorii debiutu powieściowego. The Heather Blazing, druga powieść Tóibína, otrzymała w 1992 roku Encore Prize, a zekranizowana w 2004 roku The Blackwater Lightship była w 1999 roku nominowana do Booker Prize i zdobyła IMPAC Dublin Award (2001). Ponadto Tóibín jest autorem książek poświęconych religii, literaturze i historii, reportaży z podróży i wykładowcą na kursach dla pisarzy, m.in. waszyngtońskiego American University.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Rebis
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-7301-461-6
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: bene257
29 X 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają