Kup książkę [edytuj książkę]

Rycerz kielichów

Rycerz Kielichów jest zwodniczy i niebezpieczny jak górski strumień. Doskonały kochanek, wciąż szuka nowych podniet, bo nuda jest dla niego gorsza od śmierci. Wyrafinowany i inteligentny, łatwo zdobywa uwielbienie i podziw. Jest poetą i marzycielem – potrafi tworzyć piękno i szlachetne idee, a potem skłaniać innych, by podążyli za nim.
Lecz Rycerz Kielichów to także twórca i burzyciel tronów. Aby zrealizować swoje marzenie, jest zdolny poświęcić wiele, bardzo wiele. Nawet przyjaźń. Nawet miłość. Nawet cały świat.
Jego imię jest wypisane pianą na wodzie.
Lanne Lloch l’Annah.
Zwyczajny informatyk w korporacyjnej machinie.
Dwa oblicza tej samej karty.
Przekonaj się, który z nich wygra.
Pewnego dnia pracownik wielkiej firmy komputerowej spotyka na ulicy tajemniczą Annę. Dziewczyna proponuje mu niezwykły układ – zamieszka w jego mieszkaniu, a w zamian będzie śnić jego sny. Zaintrygowany informatyk zgadza się i… następnej nocy przenosi się do świata ze swych marzeń sennych, gdzie jest Lanne Lloch l’Annah, opiewanym w pieśniach herosem, jeźdźcem smoka, obrońcą uciśnionych, słynnym bardem i niezrównanym kochankiem. Otoczony powszechnym uwielbieniem, bez lęku korzysta z przyjemności, jakie oferuje mu baśniowa kraina, bo przecież w razie niebezpieczeństwa zawsze zdąży się obudzić. Jednak życie lorda wciąga go coraz bardziej. I wtedy okazuje się nagle, że za wszystko, co jest i co było, trzeba zapłacić.
Bo ze świata Lanne Lloch l’Annah nie ma ucieczki. Bo od postępowania lorda Lanne zbyt wiele zależy. Bo oba światy – ten z marzeń sennych i ten rzeczywisty – pokładają w lordzie Lanne zbyt wielkie nadzieje. I wszyscy wtajemniczeni, którzy wiedzą, co się naprawdę dzieje, nie pozwolą, by bohater się wycofał.
Musi walczyć albo zginąć. I nie może już tak po prostu przestać śnić.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 22 VII 2014, 20:50:08 (ponad 4 lat temu)
0 0
Moje pierwsze spotkanie z Piekarą i jestem zadowolona. Historia na początku mnie zaciekawiła, mimo że wydawała się dosyć banalna. Czyta się lekko i przyjemnie, bardzo wciąga. Ciekawy wykreowany świat. Nie podobały mi się tylko błędy dość banalne, jak na przykład pisanie, że Kreta to kraj. Niemniej powieść ciekawa.
Oceniam książkę na: 4.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Runa
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-89595-37-9
Ocena: 4.59
Liczba głosów: 11
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Zychu
29 X 2009 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają