Kup książkę [edytuj książkę]

Anioł Nocy: Droga Cienia

Dla Durzo Blinta zabijanie to sztuka, a w tym mieście on jest największym artystą. Dla Merkuriusza przetrwanie nie jest rzeczą pewną. Nie ma żadnej gwarancji przeżycia. Jako szczur z ulicy wychował się w slumsach i nauczył się szybko oceniać ludzi. I podejmować ryzyko. Na przykład zgłaszając się na ucznia do Durzo Blinta. Jednak żeby zostać przyjętym do terminu, Merkuriusz musi odrzucić swoje dawne życie i przyjąć nową tożsamość. Jako Kylar Stern musi nauczyć się poruszać w świecie zabójców - w świecie niebezpiecznych polityków i dziwnej magii. I musi rozwijać talent do zabijania.
Tytuł: Droga Cienia (The Way of Shadows)
Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec
Tom: 1
Liczba stron: 600


Trylogia Anioł Nocy:

0.5 Cień doskonały
1. Droga Cienia
2. Na krawędzi cienia
3. Poza cieniem

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Kiedy znasz sekret człowieka, masz nad nim władzę. Sekret człowieka to jego słabość. Każdy ma jakąś słabość, niezależnie..."
Dodał: Kremzes Dodano: 02 VI 2012 (ponad 6 lat temu)
+7 -1


"Nadzieja. Jasne. Nadzieja to kłamstwa, które sobie wmawiamy na temat przyszłości."
Dodał: mmagda Dodano: 28 X 2010 (ponad 8 lat temu)
+6 0


"Związki to sznury. Miłość to pętla."
Dodał: Kremzes Dodano: 30 III 2012 (ponad 6 lat temu)
+4 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 01 X 2015, 19:27:14 (ponad 3 lat temu)
0 0
"Droga Cienia" to dla mnie powieść, gdzie minusy i plusy są rozłożone po równo. Jednak ostatecznie stwierdzam, że powieść podobała mi się i ode mnie dostanie sześć gwiazdek. Może zacznę od początku powieści, który dla mnie była makabryczny. Nie mogłam zupełnie się wciągnąć, było nudno, miałam wrażenie, jakby narracja była "sucha" i dodatkowo nagły natłok bohaterów sprawiał, że czułam się trochę rozkojarzona. Poważnie zastanawiałam się, czy nie odłożyć jej i oddać do biblioteki. Postanowiłam jednak dać szanse i rzeczywiście okazało się być lepiej. Wydarzenia zaczęły mnie interesować, zorientowałam się już dobrze w bohaterach i nazwach krain. Fabuła zatem (od połowy) była ciekawa, bohaterowie również. Autor opisuje cały świat bez upiększeń, osobiście zaliczam to na plus. Mam natomiast wątpliwości do jednego bohatera Durzo Blinta, który mówił jedno, robił drugie, niby bezwzględny, a czasami bezbronny, jak dziecko. Chyba rozumiem, jakiego bohatera zamierzał stworzyć pisarz, ale mam wrażenie, że gdzieniegdzie przeholował. Narracja dla mnie nie była jakaś wyjątkowa, ale niezła. Ogólnie powieść bez wielkich zaskoczeń jest ciekawa i wciągająca, bez szaleństw, czytadło przed snem.
Oceniam książkę na: 4.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: MAG
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7480-150-8
Ocena: 5.04
Liczba głosów: 51
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
30 IX 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają