Kup książkę [edytuj książkę]

Metamorfozy

Info

str.: 410

cykl: Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer
tom 2

Opis

OTO DRUGI TOM SENSACYJNEGO CZTERNASTOWIECZNEGO MANUSKRYPTU.
Dzieło odkryte w podziemiach klasztoru w Tyńcu i na polski przełożone.
Jego autorem jest Witelon: astronom, astrolog, alchemik, mag i truciciel. Osaczony przez wrogów, w chwili śmiertelnego zagrożenia opisuje historię swojego grzesznego żywota. Świat spod znaku jego mrocznej gwiazdy: pięknej pani Wenus, dumnego Lucyfera.
W Legnicy Witelon stręczy kochankę rozpustnemu księciu Rogatce i wywołuje trzęsienie ziemi. W Italii tworzy traktaty naukowe i próbuje stać się papieskim astrologiem. Po powrocie na Śląsk zostaje tajnym agentem czeskiego króla i dworskim intrygantem. Wodzi za nos Bolesława Wstydliwego i przekonuje do siebie świętą Kingę. Zafascynowany młodym i pięknym Henrykiem Probusem, postanawia uczynić go królem Polski.
Na podobieństwo wspaniale wyszywanego kobierca przesuwają się przed oczyma czytelnika dalsze losy trzynastowiecznego czarnoksiężnika. Kto jednak trzyma w dłoniach nić owej egzystencji - Witelon czy jego mroczny geniusz, Lucyfer? Do końca nie wiadomo:
PRAWDA TO CZY SZATAŃSKI APOKRYF?

W 2003 r. ukazał się pierwszy tom cyklu fantastyczno-historycznego Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer. Uczeń czarnoksiężnika został przez niektórych recenzentów uznany za powieść antyklerykalną, propagującą satanizm i czarną magię. Po jej opublikowaniu autora usunięto z posady dyrektora łódzkiego Śródmiejskiego Forum Kultury. W powieści tej przed oczami czytelnika przewija się malownicza, finezyjnie odmalowana panorama Śląska połowy trzynastego wieku. Jej bohater, Witelon, wychowany przez wiedźmę, przeżywa polowanie na czarownice, jest świadkiem bitwy pod Legnicą, para się czarną magią i wraz ze swym mistrzem usiłuje przemienić ołów w złoto. Na studiach w Paryżu zażywa zakazanych rozkoszy i z poduszczenia templariuszy pluje na krzyż, zaprzedając swą duszę Szatanowi.

Z cyklu:

1. Uczeń czarnoksiężnika
2. Metamorfozy
3. Ogród miłości
4. Trupi korowód

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: superNOWA
Rok wydania: 2003
ISBN: 83-7054-168-2
Ocena: 5.25
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Brianne
20 IX 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają