Kup książkę [edytuj książkę]

Żeglowanie w trudnych warunkach

Żeglowanie w trudnych warunkach jest książką szczególną dlatego, że opiera się na relacjach z przeżytych sztormów napisanych przez doświadczonych żeglarzy. Te historie są czasami straszne, czasami porywające, a do każdej z nich dołączona jest fascynująca, profesjonalna analiza tego, co zostało zrobione źle a co dobrze. Niestety nie wszystkie historie dobrze się kończą. Książka bowiem twardo trzyma się zasady, że pełna, nie upiększona prawda najlepiej przygotowuje do przetrwania każdej sytuacji.
Nigdzie indziej nie znajdziecie możliwości wykorzystania czyjegoś, ciężko zdobytego doświadczenia oraz wiedzy na temat co się sprawdza a co nie w sytuacji kiedy nadchodzi naprawdę poważny sztorm. Jest to książka po którą sięgały trzy pokolenia żeglarzy, klasyczna pozycja dla każdego kto wybiera się na morze. Jeżeli kiedykolwiek istniała najlepsza książka o tej tematyce, jest to właśnie ta książka.
Oprócz relacji oraz komentarzy do nich, zawiera również rozdziały poświęcone stateczności jachtu, dzielności morskiej, drzewcom i takielunkowi, przygotowaniom i taktyce sztormowania, użyciu dryfkotew, meteorologii, przygotowaniu załogi do sztormu itp. Opisano tu również sprawdzone metody sztormowania nie tylko na jachtach jednokadłubowych, ale także na łodziach motorowych i wielokadłubowcach.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Alma- press
Rok wydania: 2009
ISBN: 9788370203986
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: wegg
18 IX 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają