Kup książkę [edytuj książkę]

Piotr Chmieliński

Każdy Polak wie, kim jest Aleksander Doba. Całkiem sporo ludzi wie też, kim są Dawid Andres i Hubert Kisiński, którzy wybrali się z rowerami na Amazonkę i szturmem zdobyli Kolosy. Znajdą się też tacy, którzy kibicowali nieprawdopodobnej wyprawie WheelchairTrip i jej wyjątkowym bohaterom: Michałowi Worochowi i Maciejowi Kamińskiemu. Jednak założymy się, że niewielu z Was wie, kto był opiekuńczym duchem tych niesłychanych wyczynów, choć nazwisko Piotra Chmielińskiego zapewne nieraz obiło się Wam o uszy, zwłaszcza jeśli jesteście Czytelnikami „National Geographic”...

"Wyprawy i podróże" to zbiór reportaży Piotra Chmielińskiego dokumentujący siedem ambitnych wypraw podróżniczych i eksploracyjnych, w których autor pełnił rolę koordynatora, doradcy i opiekuna, a także tych, w których sam brał udział. W książce znalazły się zarówno historie świetnie wszystkim znane, takie jak Druga i Trzecia Wyprawa Transatlantycka Aleksandra Doby, jak i te, o których wiemy nieco mniej, na przykład WheelchairTrip – nieprawdopodobna podróż po Ameryce Południowej na wózkach inwalidzkich Michała Worocha i Macieja Kamińskiego. Dzięki Dawidowi Andersowi i Hubertowi Kisińskiemu dowiemy się o tym, jak można pokonać Amazonkę rowerem, a od Pete’a Caseya nauczymy się, że czasem warto rzucić wszystko i na dwa lata zniknąć w amazońskiej dżungli. W fascynujących obrazach Gabriele Croppiego odkryjemy Amazonkę w czerni i bieli, a za sprawą dwóch wypraw badawczych autora niniejszej książki, dowiemy się, gdzie leży prawdziwe źródło Amazonki…

Wykorzystane w książce teksty były publikowane w latach 2014-2018 jako bieżące relacje z poszczególnych etapów podróży, m.in. w „National Geographic”:


- Druga Transatlantycka Wyprawa Kajakowa Aleksandra Doby – lata 2013- 2014
- Trzecia Transatlantycka Wyprawa Kajakowa Aleksandra Doby – lata 2016 i 2017
- Rowerem po Amazonce Dawida Andresa i Huberta Kisińskiego – rok 2015/16
- WheelchairTrip Michała Worocha i Macieja Kamińskiego – rok 2016/17
- Fotograficzna podróż od ujścia do źródła Amazonki Gabriele Croppi – rok 2017
- Wyprawy badawcze do źródeł Amazonki z udziałem autora, realizowanych w latach 2012 i 2013 pod auspicjami National Geographic Society i The Explorer’s Club w Nowym Jorku
- Pete Casey. Na piechotę i wpław od ujścia Amazonki do jej źródeł

źródło: www.stapis.com.pl

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Pływanie po oceanie to wielka frajda. Nie zamierzałem pływać w pięciu sztormach, a takie mam za sobą. Mam nadzieję, że ten, który uszkodził mi ster, to był już ostatni."
(Aleksander Doba)

Chcę przeżyć wspaniałą przygodę. Z tego, co się orientuję, jeszcze nikt nie przejechał Amazonki rowerem. Jednak tego nie planowałem, rowerem po prostu wyszło najtaniej. (Dawid Andres)

Kuracja amazońska pozwoliła mi spojrzeć na siebie z boku, z pewnej perspektywy, pozwoliła mi dojść do siebie. Dopiero teraz jestem w stanie zrozumieć i ocenić skalę problemu, w którym tkwiłem. Amazonka na zawsze pozostawi swoistą rysę w moim życiu, doświadczenie, które uczy, pokazuje coś nowego, coś dobrego.
(Hubert Kisiński)

To jedna z tych rzeczy, którą uwielbiam w podróży. Niespodziewanie spotyka się kogoś, kto w ułamku sekundy potrafi pokazać, że na życie można spojrzeć z innego punktu widzenia. W ułamku sekundy może zarazić siłą i dobrym myśleniem, które zostają już z nami do końca.
(Michał Woroch)

Wyprawy nauczyły mnie tego, że należy mieć uszy i oczy szeroko otwarte, uśmiech na twarzy, a wtedy nic złego nie może się przytrafić. (Maciej Kamiński)

Postrzegam tę podróż jako coś organicznego. To potężne doświadczenie składające się z wielu różnych połączonych ze sobą aspektów. (Gabriele Croppi)

„Myślę o dalszej wędrówce w kategoriach krótkich celów: kolejna większa miejscowość, przekroczenie jakiegoś ważnego akwenu. Nie zastanawiam się i nie planuję, kiedy dotrę do źródła Amazonki, bo ten cel jest jeszcze bardzo odległy w czasie i przestrzeni.” (Pete Casey)"
Dodał: Stapis Dodano: 02 X 2018 (ponad 3 lat temu)
+1 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Stapis
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-7967-009-3
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Stapis
02 X 2018 (ponad 3 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają