Kup książkę [edytuj książkę]

Święte Przymierze. Tajny wywiad Kościoła katolickiego

Ujawnione pięć wieków szpiegostwa watykańskiego: od XVI do XXI wieku, od walki z protestantyzmem do walki z komunizmem. "Najlepszą i najbardziej skuteczną służbą szpiegowską świata, jaką znam, jest wywiad watykański", powiedział w jednym z wywiadów Szymon Wiesenthal.

Od czasu kiedy Pius V powołał w 1566 roku instytucję szpiegów watykańskich, by pozbawić życia heretycką królową Anglii Elżbietę I, działalność watykańskiego wywiadu - Świętego Przymierza, i kontrwywiadu - Sodalitium Pianum, pozostaje tajemnicą poliszynela.

W ciągu pięciu wieków swojej historii tajne służby watykańskie wykonywały przeróżne zadania: mordowano królów i polityków, finansowano terrorystów i dyktatorów, pomagano zbrodniarzom wojennym i handlowano bronią, prano pieniądze mafii i manipulowano rynkami finansowymi. Długi cień Świętego Przymierza okrywał walkę papiestwa przeciwko królowej Anglii Elżbiecie I, masakrę w Noc Świętego Bartłomieja, klęskę Niezwyciężonej Armady, zabójstwo króla Francji Henryka IV, starcie z Francją kardynałów Richelieu i Mazarina, wyniesienie i upadek Napoleona, tajne porozumienia z cesarzem Wilhelmem II w czasie I wojny światowej i z Adolfem Hitlerem w czasie II wojny; organizację "Odessa", terrorystów z Czarnego Września, Carlosa "Szakala", tworzenie instytucji finansowych w rajach podatkowych, sprzedaż broni argentyńskiej dyktaturze Videli, śmierć Jana Pawła I w 1978 roku i oficerów gwardii szwajcarskiej w 1998 roku. Święte Przymierze działało w imię Boga i wiary katolickiej, przystosowując się do czasów i warunków wyznaczonych przez papieży. Jak powiedział wszechpotężny kardynał Paluzzo Paluzzi, szef Świętego Przymierza w połowie XVII wieku, "Jeśli papież każe kogoś zlikwidować w obronie wiary, robi się to bez pytania. On jest głosem Boga, a my jego ramieniem."

Ta książka odkrywa pięć wieków historii ziemskiej polityki papieży - kulisy tajnych operacji przeprowadzanych przez potężne służby szpiegowskie Miasta-Państwa Watykan, które zmieniały bieg historii.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-241-2358-X
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ticket
15 IX 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają