Kup książkę [edytuj książkę]

Głaz gorejący

Info

tyt. oryg.: The Burning Stone
tłum.: Joanna Wołyńska
str.: 875

cykl: Korona Gwiazd
tom 3

Opis

Tom trzeci “Korony Gwiazd" rozgrywa się w krytycznym momencie dla rozdartych wojną królestw Wendaru i Varre. Ludzie, uważający Liath za swoją, proponują jej i Sanglantowi schronienie oraz możliwość poznania starożytnych sztuk. Tych dwoje, których miłość uczyniła wyrzutkami, uciekło z obozu króla Henryka tylko po to, by się przekonać, iż nigdzie nie ma dla nich naprawdę bezpiecznego miejsca. Ich uczucie i życie znajdują się w niebezpieczeństwie, odkąd pod presją wymogów polityki, rodziny i zakazanej wiedzy stanęli wobec konieczności wyboru ścieżki, którą będą podążać. Obdarzona od urodzenia, znajdującą się poza kontrolą i zrozumieniem, niebezpieczną mocą, Liath rozdarta jest pomiędzy miłością do Sanglanta i dziecka, którego się spodziewają, a wołaniem magii mogącej otworzyć drogę do królestwa Aoi, Zaginionych.
Podczas gdy Liath zmaga się z kuszącym zaklęciem magii, wywodząca się z Aoi matka Sanglanta powraca na ten świat, by odszukać syna, którego porzuciła, kiedy był niemowlęciem…
Los królestw waży się wraz ze zmiennym szczęściem ludzi uwikłanych w starcia wojny domowej i walki podczas najazdów nieludzkich Eików i Qumanów. A czas dla Liath, Sanglanta, króla Henryka i ludu Wendaru i Varre ucieka…

Królewski Smok, pierwsza część tej monumentalnej epopei fantasy, został uznany przez “Publishers Weekly" za zupełnie zniewalające dzieło… wzruszającą opowieść osnutą wokół trzech silnych bohaterów… Jednak dominującym w powieści jest wspaniały bohater, który przykuwa uwagę czytelnika: Sanglant, kapitan Smoków… Elliott buduje swój świat poprzez zrozumienie średniowiecznej Europy, podkreślonej twórczymi zmianami perspektywy… nagina ona również język, tylko trochę, by uczynić go jednocześnie znajomym i fascynująco obcym - jest to technika niezbędna przy tworzeniu przekonujących fikcyjnych światów, które nigdy nie istniały, ale my, młodzi ciałem i duchem, chcielibyśmy widzieć naprawdę.

Z cyklu :

1. Królewski smok
2. Książę psów
3. Głaz gorejący

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2003
ISBN: 83-7150-941-3
Ocena: 5.25
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Brianne
13 IX 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają