Kup książkę [edytuj książkę]

Córka Carycy

Autorka bestsellerowego Tajemnego dziennika Marii Antoniny przedstawia dramatyczną powieść miłosną o ostatniej rodzinie carskiejJest rok 1988. Dziewięćdziesięciotrzyletnia Daria Gradowa mieszka samotnie w Saskatchewan. Jednak ani jej sąsiedzi, ani nawet dzieci nie wiedzą, że Daria nie jest osobą, za którą się podaje – ubogą, owdowiałą rosyjską emigrantką. Naprawdę rozpoczęła życie jako wielka księżna Tatiana, Tania dla rodziców, cara Mikołaja II i carycy Aleksandry.

Tak zaczyna się najnowsza, porywająca powieść Carolly Erickson. W epoce przedrewolucyjnej córki carskiej pary pławią się w niewyobrażalnym luksusie, mogąc wybierać między majestatycznymi salonami Pałacu Zimowego a zaciszem podmoskiewskiej rezydencji. Narodziny najmłodszego dziecka, Aleksego, okazują się tyleż błogosławieństwem, co przekleństwem. Chłopczyk cierpi na hemofilię i przedłużenie mu życia rzekomo leży w rękach niepiśmiennego mnicha Rasputina. Ta rewelacja okazuje się zapowiedzią jeszcze tragiczniejszych zdarzeń. Niebawem wybucha wojna. Rewolucja zmiata z tronu Romanowów – zostają osadzeni w więzieniu na Syberii. Tatiana znajduje pocieszenie w ramionach gorącego patrioty, którego ratuje od śmierci. Razem układają śmiały plan ratowania carskiej rodziny od pewnej śmierci.Wśród dwudziestu pięciu nagradzanych, znakomicie przyjętych przez krytykę i rozchodzących w wielomilionowych nakładach książek Carolly Erickson są biografie oraz powieści historyczne, zarówno oparte na faktach jak i kreślące alternatywną wersję historii. Skala talentu pisarki jest rozległa, a jej sława rozciąga się na cały świat.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Książnica
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-2457-789-7
Ocena: 4.33
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
12 IX 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają