Kup książkę [edytuj książkę]

Zjawiska nadprzyrodzone. Nauka, joga i dowody na istnienie zdolności paranormalnych

„Zjawiska Nadprzyrodzone” to najnowsze dzieło dr Deana Radina, szefa zespołu naukowego Instytutu Badań Neotycznych (IONS) w Kalifornii i autora bestsellera „The Conscious Universe” („Świadomy Wszechświat”), który od ponad 20 lat zajmuje się badaniami nad obszarami świadomości. Analizując mityczne moce joginów i zestawiając je z osiągnięciami współczesnej nauki, szuka odpowiedzi na pytania, czy joga i praktyka medytacyjna mogą rozwijać wrodzone zdolności nadprzyrodzone takie jak telepatia, jasnowidztwo i prekognicja, a odczytywanie cudzych myśli, intencji i oddziaływanie umysłem na przedmioty jest naprawdę możliwe. Dean Radin zabiera nas w ekscytującą podróż naukową i przedstawia nowe, przekonujące dowody na istnienie zjawisk i zdolności nadprzyrodzonych. Unikając fundamentalizmu, wykazuje że zjawiska, które zdają się dziwaczne z punktu widzenia nauki – jak choćby lewitacja – wcale nie są absurdalne, a wiara w ich istnienie nie jest zabobonnością czy naiwnością. Korzystając z naukowej metodologii, dowodzi autentyczności nauk starożytnych mędrców, poszerzając tym samym granice nauki, psychologii, filozofii i religii.

„Książka ta zawiera szczegółową analizę różnorodnych badań eksperymentalnych (…) a tym samym jest wartościowym źródłem informacji i materiałów dydaktycznych nie tylko dla studentów, lecz także dla naukowców. Praca Radina łączy to wszystko z prowadzonymi od tysiącleci filozoficznymi rozważaniami na temat natury umysłu, dlatego stanowi bezcenny wkład w rozwój współczesnego dialogu między nauką a tradycjami kontemplacyjnymi”
- David E. Presti, University of California, Berkeley

„Pięknie napisane! Zjawiska nadprzyrodzone okraszone są składnikiem najrzadziej spotykanym w piśmiennictwie naukowym: humorem.”
– Larry Dossey, dr n. med., autor książek Słowa, które uzdrawiają
i Modlitwa to dobre lekarstwo

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Manendra
Rok wydania: 2017
ISBN: 9788394499716
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: awiola
22 XII 2017 (ponad 3 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają