Kup książkę [edytuj książkę]

Spektrum. Leonidy

Czy istnieje jakakolwiek szansa na to, aby przyszłość mogła się przyśnić? Seria "Spektrum" udowadnia, że nie wszystko, co dzieje się wokół nas można logicznie wytłumaczyć.

Emi to zamknięta w sobie nastolatka o duszy artystki, której nierozłącznym atrybutem jest szkicownik. Wśród szkolnej społeczności uważana jest za dziwadło, ale u swego boku ma przyjaciela z dzieciństwa, niewidomego Albana, a także Linusa. Pewnej nocy Emi śni się tajemniczy chłopak o turkusowych oczach i charakterystycznym znaku na szyi, którego zaraz po przebudzeniu postanawia uwiecznić. Sen jednak okazuje się prawdą, gdy postać z rysunku następnego dnia zjawia się w jej klasie na zajęciach. Kim jest chłopak ze snu i skąd się wziął?

"Spektrum. Leonidy" to dopiero początek fascynującego cyklu łączącego w sobie elementy fantastyki z gatunkiem "Young Adult". Emi zaczynają spotykać dość niespotykane zjawiska, a wszystko rozpoczyna się od spotkania z przyśnionym chłopakiem o imieniu Noa, który wprost ze snu trafia wraz ze swą siostrą bliźniaczką, Pi do klasy dziewczyny. Oprócz nowych uczniów pojawia się także nauczyciel, który przekonuje kilka osób do wzięcia udziału w wykładzie o kosmosie. Do tego grona należą: Emi, Noa, Pi, Alban, Linus oraz Adriana, ambitna uczennica. Cała szóstka trafia do starego domu, w którym za sprawą przedziwnego urządzenia na ich dłoniach zostają wypalone kształty, przypominające pryzmaty. Po tajemniczym incydencie okazuje się, że każdy z nich został obdarzony nadprzyrodzoną mocą. Czy magiczne umiejętności przysporzą im więcej problemów niż pożytku? Czy w snach Emi nadal będzie pojawiała się wizja przyszłości?

Nanny Foss jest pisarką pochodzącą z Danii i to właśnie tam "Leonidy" zostały ogłoszone fenomenem wydawniczym. Przetłumaczona na kilkanaście języków powieść rozpoczyna serię "Spektrum", która może przynieść autorce, zafascynowanej książkami o Harrym Potterze, popularność wśród młodych Czytelników nie tylko w jej ojczystym kraju.


Seria Spektrum

1. Leonidy
2. Geminidy
3. Ursiderne

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Driada
Rok wydania: 2017
ISBN: 9788394599010
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Miravelle
27 IX 2017 (rok temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają