Kup książkę [edytuj książkę]

Edgar i Ellen. Niezwykłe stwory

Jeśli kiedykolwiek w życiu musisz dokonać wyboru lub podjąć trudną decyzję, zadaj sobie pytanie: „Co by zrobili Edgar i Ellen?” i zrób dokładnie odwrotnie.

Jedna z tych książek dzieciństwa do których wracamy. W najlepszym stylu zapamiętanych z dzieciństwa przygodowych powieści o sprytnym Hucku Finnie, przebojowej Pippi Langstrum i innych nie zawsze grzecznych ale zawsze przebojowych dzieciaków, które są utrapieniem surowych staruszek i wspaniałymi kompanami do zabawy.

Dwunastoletnie rodzeństwo Edgar i Ellen żyją same w najdziwniejszym i najbardziej mrocznym domu miasta Nod’s Limbs (ich rodzice wybrali się w podróż dookoła świata). Są łobuziakami, myślącymi wyłącznie o płataniu najróżniejszych figli, które są istną plagą dla mieszkańców miasteczka. Pewnego dnia, zainspirowane programem telewizyjnym o wartości egzotycznych zwierząt, postanawiają skraść wszystkie miejscowe zwierzątka, przyozdobić je starymi ozdobami choinkowymi i sprzedać za niezłą gotówkę. Dzieciaki planują, że gdy już zostaną bogate obleją z lotni boisko piki nożnej colą albo zrzucą z miejskiej wieży miasto gnojem, albo kupią sobie cały karnawał, nie pozwalając nikomu brać udziału w zabawie. Kradzież wszystkich milusińskich przychodzi im niesamowicie łatwo, a to dopiero początek tej opowieści... Edgar i Ellen to psotne dzieciaki ale sa bardzo inteligentne, kreatywne, odważne i ambitne. Książki z tej serii zachęcają dzieciaki do:

·samodzielnego myślenia,

·korzystania z wyobraźni

·uczenia się na własnych błedach

Seria „Edgar i Ellen” przemawia do dzieci bowiem obfituje w czarny humor, co dzieci uwielbiają. Rodzicom bardzo się podoba z uwagi na inteligentny sposób pisania oraz obwite słownictwo.

Rare Beast to książka w duchu trochę mrocznych, lecz zabawnych opowieści Lemony Snicketa. Opowieść ta jest doskonale zilustrowana, co jeszcze bardziej podkreśla jej komiczny, często ironiczny charakter.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: MAG
Rok wydania: 2004
ISBN: 8389004720
Ocena: 4.25
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
09 IX 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają