Kup książkę [edytuj książkę]

Skynet: Armia cieni

„Skynet armia cieni” Caesara Starlinga to powieść science fiction.
Akcja książki rozgrywa się w schyłkowej fazie wojny toczącej się pomiędzy ludźmi a maszynami tworzącymi zbiorową, cyfrową świadomość określoną mianem SKYNET. Wydarzenia przedstawione w opowieści poznajemy śledząc przygody głównego bohatera Jessego Scotta, który będąc szeregowym żołnierzem bierze udział w złożonej operacji wojskowej, realizując powierzone mu zadanie cząstkowe. Wraz z przeprogramowanym Terminatorem, jako pilotem helikoptera udaje się w bezludne okolice jeziora Normana, aby tam zebrać dane wywiadowcze, jak również ocenić możliwości współdziałania człowieka z tego typu maszyną. Stanowi to początek całej lawiny nieprzewidzianych wydarzeń oraz zaskakujących zwrotów akcji.
Książka jest w założeniu pierwszą częścią trylogii "Skynet", nawiązującą do uniwersum Terminatora. Dzieło to stanowi spin off funkcjonujących w popkulturze produkcji filmowych i literackich tworzących wspomniane uniwersum. Nie odnosi się ono jednak bezpośrednio do przedstawionych w nim wydarzeń lub bohaterów, lecz stanowi samodzielne dzieło, luźno powiązane z wymienionymi produkcjami poprzez ramowy element całego uniwersum, jakim jest wojna ludzi ze sztuczną inteligencją.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"- Mylisz się - odpowiedział Terminator. - Mimo, że jestem inny niż ty, to również pragnę istnieć i trwać. Jestem bytem inteligentnym i myślącym, chociaż innym niż istota ludzka. Rozumiem wartość istnienia, czy jak to określają ludzie, życia. Jednak realizuję jednocześnie wytyczne, które zostały mi załadowane przez twoich dowódców, a opierające się na kalkulacji, iż jedno życie jest mniej warte niż dziesiątki innych. Pamiętaj, to ludzie zdefiniowali mi ten priorytet, więc zanim mnie ocenisz, oceń najpierw własny gatunek i siebie."
Dodał: WorlbySabina Dodano: 03 VII 2017 (rok temu)
0 0


"- Mało prawdopodobne. Jesteście gatunkiem ekstremalnie agresywnym, który chce dominować i dla uzyskania swojej dominacji użyje wszystkich dostępnych środków. Ludzie to gatunek pragnący panować nad całym otoczeniem, więc ty również z dużą dozą prawdopodobieństwa, jako jego przedstawiciel dążyłbyś do uzyskania kontroli i ustanowienia swojej dominacji.
- To zupełnie tak jak ty.
- Podobnie, ale nie tak samo. Moje dążenie do dominacji jest odpowiedzią na cechy waszego gatunku.
- Co się według ciebie dzieje, gdy ludzie uzyskają pełnię kontroli nad otoczeniem ?
- Eksploatują i unicestwiają je.
- A co robią maszyny ?
- Dążą do zachowania równowagi."
Dodał: WorlbySabina Dodano: 03 VII 2017 (rok temu)
0 0


"- Interesujące jest to, że aby żyć musicie poświęcić życie innego organizmu. Zabijacie i żywicie się ciałem śmierci, aby samemu móc istnieć. W waszym sposobie przyswajania pokarmów jest coś symbolicznego i strasznego, chociaż nie potrafię tego nazwać."
Dodał: WorlbySabina Dodano: 03 VII 2017 (rok temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2017
ISBN: 9788379007790
Ocena: 4
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: WorlbySabina
03 VII 2017 (rok temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają