Kup książkę [edytuj książkę]

Głos dla księżniczki

Info

tyt. oryg.: A Voice for Princes
tłum.: Danuta Górska
str.: 264

cykl: Kedrigern
tom 1

Opis

Magia z pewnością nie jest już taka jak kiedyś.
Czary straciły dawną moc, poziom kwalifikacji czarodziejów wyraźnie spada. Lecz kiedy Gildia Czarodziejów glosuje za dopuszczeniem alchemików do swego grona - dla Kedrigerna jest to kropla przelewająca czarę.

Opuściwszy w gniewie zebranie Gildii, Kedrigern - mistrz czarów i specjalista od przeciwzaklęć - żegna swoich kolegów po fachu i wybiera spokojne, kontemplacyjne życie, poświęcone studiom. Szybko odkrywa, jak bardzo dokuczliwa bywa samotność - nie wystarcza nawet towarzystwo wiernego domowego trolla Ciapka.

Co może zrobić stusześćdziesięcioletni kawaler? W okolicach Cichego Gromu trudno o rozrywki. A Kedrigern jest stanowczo za młody, żeby myśleć o małżeństwie - oczywiście według czarodziejskich standardów. Dopiero po długim namyśle nasz dzielny bohater decyduje się i wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu narzeczonej. Czy jednak Kedrigern stanie na ślubnym kobiercu z pierwszą zaklętą księżniczką, którą napotka na swojej drodze?

Z cyklu:

1. Głos dla księżniczki
2. Wyprawa Kedrigerna
3. Kedrigern w krainie koszmarów
4. Kedrigern i wilkołaki
5. Kedrigern na tropie wspomnień
* Kedrigern pokazuje, co potrafi

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Wkrótce dotarli na polanę, gdzie około dwudziestu ludzi siedziało, stało lub leżało w rozmaitych pozycjach, słuchając rozmaitych przedmiotów. Pewien mężczyzna spoczywał na boku, zanurzywszy ucho w misce z zimną owsianką. Jakaś kobieta uważnie słuchała wielkiej rękawicy. Inni przyciskali uszy do mebli, artykułów spożywczych i odzieżowych lub do kamieni wszelkich rozmiarów; kilku zebrało się wokół wielkiej kupy piasku. Młoda dama, która słuchała grubej kromki żytniego chleba z masłem, podeszła do podróżnych i powitała ich wesoło."
Dodał: aserafin84 Dodano: 04 X 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 1996
ISBN: 83-86868-50-3
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Brianne
06 IX 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają