Kup książkę [edytuj książkę]

CHWILE. Część pierwsza. Kurza pamięć

„CHWILE. Część pierwsza. Kurza pamięć” Wiesława Trawy to pełna ciepła opowieść o czasach, których już nie ma i modelu rodziny, który we współczesnych czasach chyba też przechodzi do historii... To opowieść o rodzinie, gdzie więzy krwi są bardzo ważne, od której nie chce się uciekać nawet wtedy, gdy nie wszystko pomyślnie się układa.

Autor opisuje swoich najbliższych z perspektywy własnych przeżyć, dzięki czemu każdą osobę poznajemy z osobna, z charakteru, poglądów czy wrażliwości. Budowa tej opowieści przypomina malarstwo impresjonistyczne. Obrazy są zlepione z plamek „fleszy”, które układają się w pełen ciepła obraz familii. Opowieść jest umiejscowiona na Ziemiach Odzyskanych w okresie od końca II wojny światowej do lat 70. W tle bardzo rzadko, ale pojawiają się aluzje polityczne, komentarze nie tylko do panującego wówczas systemu politycznego, ale i postaw ludzi, czasami oportunistycznych, czasami zbuntowanych, jednak najczęściej próbujących się z tą rzeczywistością jakoś ułożyć.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Zresztą niech bratowa sama sobie pomyśli, chcecie całe życie robić w polu, na kolanach, w cebuli, narobić się w tym, co może zrobić każdy we wsi? Macie piękny obiekt, co prawda, zapuszczony, ale wystarczy trochę pracy, trochę rozumu przy tym, a Stefan będzie prawdziwym ogrodnikiem, nie w tych maleńkich cieplarenkach, które jeszcze ma, ale na prawdziwym cudzie, który da wam prawdziwe pieniądze."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 11 X 2016 (ponad 3 lat temu)
0 0


"Za domem, za beztroską, swobodą. Mówią mi, a szczególnie często Irminka, że już niebawem czeka mnie życie znacznie lepsze od obecnego, bez nakazów i zakazów, swobodne. Mają rację? To, które nadchodzi, będzie lepsze od tego, które wprawdzie jeszcze jest, ale kończy się? Może i tak. Przekonam się już niebawem. W końcu, czy mam inne wyjście? Taryfa zatrzymuje się na łuku zakrętu ulicy, tuż za budkami z dewocjonaliami, a prawie vis a vis głównej bramy wejściowej do klasztoru."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 11 X 2016 (ponad 3 lat temu)
0 0


"- Tak więc, Wiesiuniu mój, po miesiącach miłości do dwóch kobiet, do tej Ukrainki i do naszej Anitki, Ryszard zaproponował w końcu Anitce, żeby ta jego nowa ukraińska miłość zamieszkała razem z nimi w ich domu na Poleskiej. Nie do wiary, prawda? Sama bym nie uwierzyła, gdyby to mnie nie tyczyło."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 11 X 2016 (ponad 3 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-7900-638-0
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
11 X 2016 (ponad 3 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają