Kup książkę [edytuj książkę]

Jumper

Siedemnastoletni David Rice jest kompletnie zaskoczony, kiedy odkrywa, że potrafi przemieszczać się w przestrzeni. Szybko jednak uczy się kontrolować swój niezwykły talent i wykorzystywać go: najpierw, żeby zdobyć pieniądze, potem - żeby się zemścić za śmierć najbliższej osoby.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Byłem bogaty dopiero od godziny, a już stałem się paranoikiem. Pieniądze nie rozwiązują wszystkich problemów, pomyślałem. One tylko stwarzają nowe."
Dodał: Kremzes Dodano: 07 VII 2012 (ponad 6 lat temu)
+2 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 06 IV 2011, 10:16:37 (ponad 7 lat temu)
+1 0
Pierwsza pozycja fantastyki naukowej, jaka wpadła w moje ręce.
Fabuła książki jest świetna. Jest to powieść o nastolatku mieszkającym z ojcem, który pała wielką miłością do alkoholu i bicia swoich bliskich. Z tego względu matka bohatera uciekła z domu. Ślad po niej zaginął...
Książka reprezentuje ciekawą mieszankę gatunków: fantastyka - odnosi się tylko i wyłącznie do samego bohatera, bo tylko on dysponuje zdolnością teleportacji (i chwała autorowi, że nie utworzył uodsobnionego podgatunku teleporterów); kryminał - zabójstwa, poszukiwania morderców pochodzących z Bliskiego Wschodu (tak, tak, terroryści); romans - rozwijająca się miłość Davida i niewiele starszej od niego Millie, plus dla autora za sposób ich rozmów, bez cukierkowego polotu, a wręcz dzięki ich dialogom, można było zrozumieć uczucia i czyny bohatera; thriller - to pojęcie bardzo dobrze znane czarnym charakterom tej powieści, którzy mieli do czynienia z Davidem
Motywem przewodnim jest zemsta bohatera na mordercach swojej najbliższej osoby.
Ogromny plus za ciekawą fabułę, niebanalną, bez żadnych upiększeń i przesady oraz za brak zniekształcenia rzeczywistości, mimo że to jest powieść fantastyki naukowej.

Kilka lat temu oglądałam film nakręcony na podstawie tej książki. Film mi się podobał, ale ksiązka jest o wiele lepsza i moim skromnym zdaniem film byłby rewelacyjny, gdyby trzymali się wiernie fabuły powieści. Kolejny przykład na to, że książka to najlepszy wybór.
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-241-3003-0
Ocena: 4.91
Liczba głosów: 6
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ShimRei
30 VIII 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają